Mężczyzna trzymający flagę Ukrainy

Praca dla naukowców z Ukrainy

Praca dla nauczycieli na Uniwersytecie Wrocławskim

Oferty pracy dla nauczycieli akademickich na Uniwersytecie Wrocławskim znajdują się w uczelnianym BIP.

Praca dla nienauczycieli na Uniwersytecie Wrocławskim

Oferty pracy skierowane do osób niebędących wykładowcami można znaleźć na stronie uczelni.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jako organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce proponuje wsparcie dla osób z Ukrainy, studentów, doktorantów, absolwentów UWr w postaci pomocy w poszukiwaniu pracy. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z ABSL absl@absl.pl Więcej szczegółów wkrótce.

#SCIENCEFORUKRAINE

#ScienceForUkraine to społeczność studentów-wolontariuszy i naukowców z instytucji akademickich w Europie i na całym świecie. Ich misją jest zbieranie i rozpowszechnianie informacji o możliwościach wsparcia na poziomie uniwersyteckim, krajowym i międzynarodowym dla studentów i naukowców bezpośrednio dotkniętych niedawną inwazją Rosji na Ukrainę. Na stronie można znaleźć ofertę płatnych stanowisk akademickich dla naukowców, możliwości transferu akademickiego dla studentów, a także tymczasowe mieszkania.

#SCIENCEFORUKRAINE

Praca w Port Łukasiewicz-Port

Sieć Badawcza Łukasiewicz-PORT (Polski Ośrodek Rozwoju Technologii) zadeklarowała na ten moment przyjęcie 33 pracowników wysoko wyspecjalizowanych oraz 17 pracowników wsparcia. Obszary badawcze, w których sieć się specjalizuje i krótkie przedstawienie funkcjonujących na ten moment zespołów w obrębie wyszczególnionych centrów badawczych można znaleźć na stronie. Funkcjonowanie całego Instytutu jest wspierane przez tzw. backoffice, czyli wszystkich pracowników technicznych, porządkowych, administracyjnych, gospodarczych i innych. W związku z tym PORT nie proponuje konkretnych stanowisk, ale zaprasza wszystkich zainteresowanych obywateli Ukrainy uciekających przed wojną do zapoznania się z ofertą.

Program wsparcia nawa

Program wsparcia dla ukraińskich studentów i pracowników uruchomiła NAWA. Wszystkie istotne informacje w tych sprawach są na bieżąco zamieszczane na stronach: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/szukamy-nowych-banachow https://pomagamukrainie.gov.pl/ oraz w social mediach NAWA: Facebook: fb.me/NAWAUkraine Instagram: instagram.com/NAWAUkraine Twitter: twitter.com/NAWAUkraine Telegram: t.me/NAWAUkraine