II edycja konkursu stypendia „młody badacz 2020-2025”

biologia

II edycja konkursu stypendia „młody badacz 2020-2025”

24.11.2021 r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW II EDYCJI KONKURSU NA STYPENDIA „MŁODY BADACZ  2020-2025” !

W oparciu o kryteria i punktację określoną w Regulaminie konkursu  na  Stypendia „Młody Badacz 2020-2025” na  liście rankingowej stypendystów – studentów studiów stacjonarnych I-go roku akademickiego 2021/2022) znaleźli się:

1. Medaliści olimpiad międzynarodowych – 1 student,
  2. Finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych –  29 studentów,
  3. Studenci z najwyższym wynikiem w procesie rekrutacji – 70 studentów, w tym dwóch studentów zostało zakwalifikowanych na podstawie  § 5 pkt, 1 Regulaminu Stypendiów „Młody Badacz 2020-2025”.

Zgodnie z regulaminem z każdego wydziału stypendia otrzymały minimum 2 osoby. Pełna lista laureatów znajduje się tutaj.

Liczba osób, które znalazły się na liście rankingowej, w podziale na wydziały przedstawia się następująco:

• Kolegium Międzyobszarowe Studia Indywidualne – 2
  • Wydział Biotechnologii – 3
  • Wydział Chemii – 3
  • Wydział Filologiczny – 28
  • Wydział Fizyki i Astronomii – 2
  • Wydział Matematyki i Informatyki – 29
  • Wydział Nauk Biologicznych – 3
  • Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych – 14
  • Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska – 2
  • Wydział Nauk Społecznych – 2
  • Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii – 12

13.10.2021 r.

NABÓR ZGŁOSZEŃ W II EDYCJI KONKURSU NA STYPENDIA „MŁODY BADACZ 2020-2025” ZAKOŃCZONY!

W tym roku o stypendia „Młody badacz 2020-2025” ubiega się 172 studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Teraz złożone aplikacje zostaną rozpatrzone przez specjalnie powołany Zespól ds. Grantów i Stypendiów „Młody badacz 2020-20025”, który wyłoni stypendystów tej edycji konkursu.

05.10.2021 r.

6 PAŹDZIERNIKA RUSZA II EDYCJA KONKURSU NA STYPENDIA „MŁODY BADACZ 2020-2025” W RAMACH PROGRAMU „INICJATYWA DOSKONAŁOŚCI – UCZELNIA BADAWCZA”.

To propozycja dla młodych-zdolnych. Specjalne, dodatkowe stypendium kierujemy do studentów, którzy zdecydowali się podjąć kształcenie w Uniwersytecie Wrocławskim. Konkurs wspiera laureatów międzynarodowych i krajowych olimpiad przedmiotowych oraz abiturientów, którym znakomicie poszedł egzamin maturalny. Te granty mają wspierać rozwój pełnych pasji młodych ludzi, którzy działają w kołach naukowych i biorą udział w badaniach naukowych, prowadzonych przez pracowników UWr. Konkursy będą przeprowadzane raz w roku do 2025 roku

Zgłoszenia „na stypendia Młody Badacz 2020-2025” składać mogą uprawnieni studenci wyłącznie za pomocą formularza internetowego, dostępnego na stronie internetowej Uczelnianego Systemu Konkursowego Uniwersytetu Wrocławskiego w okresie od dnia 06 października 2021 r. do dnia 12 października 2021 r.

Zachęcamy do śledzenia strony Uczelni Badawczej  oraz strony Uczelnianego Systemu Konkursowego.

Zapraszamy do udziału w konkursie i składania aplikacji. Więcej informacji tutaj.

Link do tekstu ujednoliconego Regulaminu Stypendiów „Młody Badacz 2020-2025”