Nie twórz i nie powtarzaj fakenewsów!

Jesteśmy szkołą wyższą. Mamy 300 lat tradycji. Także 300 lat prestiżu i dbania o standardy. Także tego uczymy. Musisz zrozumieć, że weryfikujemy treści. Jeśli napiszesz, że ktoś zrobił to czy owo nie dziw się, że poprosimy Cie o potwierdzenie, albo zawiesimy twój komentarz do czasu aż go nie potwierdzimy.

Tak jak w mediach klasycznych nie publikuje się żadnej informacji, dopóki nie sprawdzi się jej w dwóch niezależnych źródłach. Tak samo traktujemy nasze media społecznościowe. My weryfikujemy podawane przez was informacje. Prosimy o ich potwierdzenie. Nie dziw się, że czasem poprzez komunikator poprosimy Cię o potwierdzenie tego co napisałeś oficjalnie. Albo chcemy zweryfikować twoje informacje, albo zareagować, jeśli opisujesz coś co wymaga naprawy. Brak potwierdzenia informacji kończy się jej usunięciem. Nie możemy sobie pozwolić na plotkarstwo, zniesławienie, szerzenie kłamstw. Sam, zanim podasz jakąś informację dalej, sprawdź przynajmniej dwa jej źródła. Jeśli natomiast zdarzy się już tak, że udostępnisz fakenews, usuń komentarz, przyznaj się do błędu, przeproś.