flaga polska

Pisz po polsku. Prosto i bez szumowin!

Polszczyzna jest piękna. Dbaj o to w internecie. Między innymi tego uczymy na Uniwersytecie Wrocławskim – nie tylko na filologii. Pisz poprawnie ortograficznie, gramatycznie, używaj ą i ę oraz stawiaj przecinki. Koniecznie używaj zwrotów grzecznościowych i wielkich liter, jeśli tak mówią zasady języka polskiego. Stosuj też zasady prostego języka polskiego, a prosty język polski jest jak rosół – pisze twórca Pracowni Prostej Polszczyzny działającej na UWr – dr Tomasz Piekot. Jak rosół, bo czysty, klarowny i pozbawiony szumowin. Prosty język polski kieruje się zasadą trzech pach. Pach, pach, pach i już. Krótko, prosto, konkretnie, odbiorca nie musi wczytywać się w Twój komentarz, a rozumie go od razu. Pamiętaj, że profesor Jan Miodek też śledzi fanpage Uniwersytetu! Ale oczywiście popełnienie błędu nie jest powodem, by hejtować. No właśnie! Patrz – punkt kolejny.