świeczki

Spacer z rektorem po Dzielnicy Czterech Wyznań

W stolicy Dolnego Śląska znajduje się unikalna na skalę Polski i Europy „Dzielnica Wzajemnego Szacunku”, gdzie w odległości 300 m od siebie znajdują się kościoły: prawosławny, ewangelicki, katolicki oraz synagoga należąca do Gminy Żydowskiej. Na pielgrzymkę po Dzielnicy Czterech wyznań uczestników Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zaprosił już tradycyjnie rektor Uniwersytetu Wrocławskiego profesor Adam Jezierski.

Spacer rozpoczął się w Kurii Biskupiej Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego przy pl. Nankiera 15 a, gdzie gospodarze tego miejsca opowiedzieli m.in. o powstawaniu ikon. Następnie uczestnicy odwiedzili Synagogę pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 7, Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła ul. Św. Antoniego 30, Parafię Ewangelicko-Augsburską Opatrzności Bożej przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 oraz Katedrę Prawosławną p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy przy ul. Św. Mikołaja 38-39.

wpisz e-mail