Ćwiczenia terenowe „pandemia i praca: doświadczenia pracodawców i pracowników w gastronomii i hotelarstwie”

Książka

Miło nam poinformować, że w ramach uzupełnienia perspektywy badawczej naszego projektu, zostaną przeprowadzone ćwiczenia terenowe ze studentami socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Projekt COV-WORK jest poświęcony społeczno-ekonomicznym konsekwencjom pandemii i post-pandemicznego kryzysu dla świata pracy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy pracowników, w trzech branżach: edukacji, opiece zdrowotnej i społecznej oraz logistyce.

Dodatkowo, w ramach ćwiczeń terenowych zamierzamy dokonać analizy sytuacji pracowników w branżach gastronomicznej i hotelarskiej, które szczególnie mocno zostały dotknięte przez konsekwencje zamrożenia gospodarki. Uczestnicy będą zbierali wywiady biograficzne z pracodawcami i pracownikami w tych branżach. Wyniki ich analizy zostaną uwzględnione w głównych działaniach badawczych projektu.