Najpiękniejsze jaskinie na plakatach uczniów

Jaskinia

Najpiękniejsze jaskinie na plakatach uczniów

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr V we Wrocławiu stworzyli niepowtarzalną wirtualną wystawę plakatów z najpiękniejszymi jaskiniami Polski i świata!

Wrocławska piątka jest wyjątkową szkołą, której celem jest rozwijanie samodzielnych, refleksyjnych i aktywnych młodych ludzi. – Chcemy aby nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tworzeniu współczesnego świata poprzez podejmowanie wyzwań, działanie dla dobra społeczności i naszej planety oraz świadome wykorzystywanie wiedzy i umiejętności – podkreślają nauczyciele.

Uczniowie biorą udział w webinariach, które są przygotowywane z okazji Międzynarodowego roku Jaskiń i Krasu. Biorą również udział w Tygodniu Gemorfologii. Gdy zakończy się pandemia planują wziąć udział w obozach naukowych, w trakcie których będą mieli okazję bliżej przyjrzeć się polskim jaskiniom. Wielu z nich, chcąc rozwijać swoje naukowe pasje, planuje już studia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tymczasem, w dobie pandemii uczniowie zapraszają na wirtualną wystawę – stworzyli wyjątkowe plakaty, opisujące piękno jaskiń (ZOBACZ WYSTAWĘ).

Nie musicie wychodzić z domu, ani kupować biletów. Zapraszamy!