Zajęcia dla przedszkolaków

Przedszkolaki

Zajęcia dla przedszkolaków

W ramach Międzynarodowego Roku Jaskiń i Krasu pracownicy Zakładu Paleozoologii oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Paleobiologów przeprowadzają „Warsztaty Młodego Paleontologa” dla przedszkolaków.

Celem spotkań jest powiększanie wachlarza zainteresowań oraz kształtowanie zdolności u najmłodszych. Zajęcia przeprowadza się w formie zabawy, radosnego działania. Głównym założeniem jest rozwijanie posiadanych umiejętności, stymulowanie twórczego myślenia oraz przede wszystkim wzbogacenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego w zamierzchłej przeszłości. Podczas zajęć dzieci przenoszą się w przeszłość, aby stać się Małym Odkrywcą!

Pierwsze spotkania odbyły się 15 i 17 marca w przedszkolu „Mały Mistrz” oraz „Mały Mistrz II” we Wrocławiu i były prowadzone są przez dr Urszulę Ratajczak-Skrzatek oraz studentów SKN Paleobiologów.