studentka

Rekrutacja 22/23 – Ranking po 2 tygodniach rejestracji

studentka

Rekrutacja 22/23 – Ranking po 2 tygodniach rejestracji

Czas na statystyki z Internetowego Systemu Rejestracji Kandydatów, mijają bowiem dwa tygodnie od uruchomienia systemu. Dla osób, które rekrutują się na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie to właściwie prawie półmetek, bo IRKA zamknie się 7 lipca. Przypominamy, że bez wyników matur można rejestrować się w IRKA, wyniki zostaną pobrane w odpowiednim czasie z KREM. Jak wygląda na dziś – 14 czerwca, godz. 8.00 ranking 20 najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim? Na dwa tygodnie po rozpoczęciu rejestracji w Internetowym Systemie Rejestracji Kandydatów mamy ich 9856 i 5670 kandydatów i kandydatek, którzy zapisali się w systemie.

Ranking 20 najpopularniejszych kierunków (stan z dnia 14 czerwca, godz. 8.00)

1. Psychologia, jednolite magisterskie, 1159
  2. Prawo, jednolite magisterskie, 810
  3. Komunikacja wizerunkowa, 541
  4. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, I stopnia stacjonarne, 437
  5. Anglistyka, I stopnia stacjonarne, 376
  6. Ekonomia, I stopnia stacjonarne, 309
  7. Filologia hiszpańska, I stopnia stacjonarne, 215
  8. Koreanistyka, I stopnia stacjonarne, 212
  9. Genetyka i biologia eksperymentalna, I stopnia stacjonarne, 206
  10. Chemia i toksykologia sądowa, I stopnia stacjonarne, 197
  11. Kultura i praktyka tekstu, twórcze pisanie i edytorstwo, I stopnia stacjonarne, 197
  12. Biotechnologia, I stopnia stacjonarne, 190
  13. Stosunki międzynarodowe, 170
  14. Informatyka, I stopnia stacjonarne, 170
  15. Socjologia, I stopnia stacjonarne, 157
  16. Kryminologia, I stopnia niestacjonarne, 152
  17. Filologia polska,  I stopnia stacjonarne, 152
  18. Administracja, I stopnia stacjonarne, 151
  19. Pedagogika specjalna, jednolite magisterskie stacjonarne, 125
  20. Matematyka, I stopnia stacjonarne, 125

Przypominamy, że na stronie głównej UWr przygotowaliśmy dla Was specjalny serwis poświęcony rekrutacji 2022/2023, w którym znajdziecie najważniejsze aktualności! Bądźcie na bieżąco! Co tydzień statystyki rejestracji w IRKA, ranking popularności kierunków w ubiegłorocznej rekrutacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, link do Vademecum Kandydata i inne ważne informacje.

Listę kierunków i specjalności, opisy kierunków, harmonogramy, limity, opłaty za studia niestacjonarne, szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dla obcokrajowców, w tym dla osób z Ukrainy znajdziecie w naszym serwisie www.rekrutacja.uni.wroc.pl.

A na studia zarejestrujecie się poprzez Internetowy System Rejestracji Kandydatów.

Czekamy na Was!

wpisz e-mail