Dwaj mężczyźni i jedna kobieta siedzący na trawie pod drzewem, mający ze sobą plecak, notatnik i laptop.

Stypendia Santander dla Uniwersytetu Wrocławskiego

15 grudnia Uniwersytet Wrocławski i Santander Universidades podpisały umowę o współpracy pomiędzy Bankiem a Uniwersytetem. Uczelnię reprezentował prof. dr hab. Robert Olkiewicz, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. W imieniu Banku umowę podpisał Wojciech Leśniewski, dyrektor Biura Santander Universidades.

Naszym celem jest wspieranie społeczeństwa poprzez rozwój nauki i jak najlepsze przygotowywanie studentów do wejścia na szalenie dynamiczny rynek pracy. Wierzymy, że inwestycja w młodych, ambitnych ludzi wpływanie pozytywnie na gospodarkę i dobrostan naszego społeczeństwa. Bardzo dziękuję władzom uczelni za otwartość i zaangażowanie w naszą współpracę – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

Dzięki tej współpracy 25 studentów i doktorantów otrzyma nagrody za swoje osiągnięcia, zaangażowanie społeczne i wyniki w nauce. Nagrody finansowe powinny zostać przeznaczone na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań studentów.

Wnioski o nagrodę będzie można składać na platformie Santander Scholarships. Pierwszy etap rekrutacji potrwa od 9 stycznia 2023 do 2 kwietnia 2023. W drugim etapie, który potrwa od 4 do 17 kwietnia, zaproszeni studenci i doktoranci będą musieli uzupełnić wniosek o skany zaświadczeń dokumentujących przedstawione osiągnięcia. O wynikach swojej aplikacji studenci i doktoranci zostaną poinformowani do 12 maja.

Grupa Santander, za pośrednictwem programu Santander Universidades, przeznaczyła ponad 2,1 mld euro na inicjatywy akademickie. Przyznano ponad 790 000 stypendiów oraz grantów. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię Banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking.

Projekty Santander Universidades wraz z terminami aplikowania i linkami do naborów: