Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
arqus

Świętuj Dzień Europy dołączając do specjalnej edycji Arqus Cafe!

Z okazji Dnia Europy w dniu 9 maja 2023 roku, Sojusz Uniwersytetów Europejskich Arqus zorganizuje specjalną edycję Arqus Café.

Dzień Europy to dzień świętowania pokoju i jedności w całej Europie. Data ta wyznacza rocznicę historycznej „Deklaracji Schumana”, którą uważa się za początek istnienia Unii Europejskiej. Promowanie wielojęzyczności i międzykulturowości jest kluczowym elementem integracji i tożsamości europejskiej. W ramach specjalnej edycji Arqus Café zostaną rozegrane małe gry w kilku językach, mające na celu wzajemne zrozumienie, a tym samym promowanie wielojęzyczności i międzykulturowości.

Zapraszamy wszystkich studentów Arqus i osoby zainteresowane do udziału w Arqus Café 9 maja od 18:00 do 19:00. Wystarczy kliknąć w link rejestracyjny i wypełnić dane. Po kilku minutach pojawi się link do pokoju konferencyjnego Zoom, w którym odbędzie się spotkanie. Termin rejestracji upływa 8 maja.


Arqus Café to internetowy program do nauki języków obcych. Został uruchomiony przez Sojusz Uniwersytetów Europejskich Arqus w 2020 roku, obecnie trwa jego 6. runda. Do tej pory uczestniczyło w niej ponad 800 osób.

Arqus Café to przestrzeń internetowa, w której studenci uczelni Arqus spotykają się w małych grupach, ćwicząc i doskonaląc umiejętności językowe w miłej atmosferze. Jest to doskonała okazja dla studentów do pogłębiania swojej wiedzy językowej i kulturowej w luźnej formie wraz z innymi uczestnikami kursu. Wszystkie poziomy językowe są mile widziane, jednak najlepiej sprawdza się, gdy studenci mają poziom minimum A2/B1.

Arqus Café odbywają się raz w tygodniu przez godzinę online za pośrednictwem ZOOM. Korepetytorzy prowadzący sesje Arqus Café są albo native speakerami albo posługują się językiem spotkania kawiarni jako pierwszym językiem (np. językiem angielskim, niemieckim, francuskim). Poprzednie edycje Arqus Café oferowały sesje w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail