Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
Uniwersytet Wrocławski gmach główny
Fot. archiwum UWr

Uniwersytet Wrocławski uruchamia program dla obywateli Białorusi

Uniwersytet Wrocławski, w ramach partnerstwa z projektem EDUPART, uruchamia nowy program kształcenia na odległość w języku angielskim dla obywateli Białorusi.

Program obejmuje pięć przedmiotów:

Zarządzanie publiczne i techniki podejmowania decyzji (8 zajęć online, 5 pkt ECTS):

Podczas zajęć przedstawiony zostanie sektor publiczny, społeczny i non-profit, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Omówione będą procesy podejmowania decyzji pod kątem psychologii, zarządzania i prawa, uwzględniając ocenę ryzyka. Poprzez studia przypadków, dyskusje i warsztaty studenci rozwiną umiejętności miękkie, umiejętności pracy zespołowej i krytyczne myślenie w kontekście rzeczywistych wyzwań.

Etyka w administracji publicznej (5 zajęć online, 3 pkt. ECTS):

Kurs ten wyposaża uczestników w umiejętności i wiedzę niezbędne do skutecznego poruszania się w zawiłym krajobrazie etycznym, który przenika dziedzinę administracji publicznej. Kurs obejmuje etykę służby cywilnej, koncentrując się na zapobieganiu korupcji, odpolitycznieniu i biurokratyzacji, przeanalizowane zostaną kluczowe pojęcia i kodyfikacja.

Międzynarodowe organizacje pozarządowe (INGO) (5 zajęć online, 3 pkt. ECTS):

Kurs ten poświęcony jest kluczowej roli organizacji pozarządowych w stosunkach międzynarodowych. W trakcie zajęć przedstawiony zostanie ich wpływ na różne dziedziny, takie jak religia, kultura, prawa człowieka i rozwój. Podczas kursu analizowane będą ponadto obszary robocze, metody i odpowiedzialność organizacji pozarządowych.

Odpowiedzialność organizacji międzynarodowych (4 zajęcia online, 2 pkt. ECTS):

Kurs ten koncentruje się na sposobach, dzięki którym organizacje międzynarodowe są pociągane do odpowiedzialności za swoje działania. Obejmuje kwestie dotyczące ograniczenia ich uprawnień, ich działalności zgodnej z prawem międzynarodowym i odpowiednimi ramami prawnymi. Ponadto podczas kursu analizowane są konsekwencje sankcji ONZ, międzynarodowe prawo humanitarne i odpowiedzialność państw członkowskich.

Program rozpocznie się 1 marca 2024 roku. Czas trwania programu wynosi dwa miesiące. Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o kwalifikacji do programu do 26 lutego 2024 roku.

Uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą program, otrzymają certyfikat ukończenia i zaproszenie do udziału w pięciodniowej sesji edukacyjnej offline w Polsce, w dniach 13-17 maja 2024 r.

Aby zakwalifikować się do programu, wnioskodawcy muszą:

  • być obywatelami Białorusi
  • być byłymi urzędnikami służby cywilnej, działaczami politycznymi, profesjonalistami niższego lub średniego szczebla lub aktywnymi obywatelami społeczności lokalnych;
  • być gotowi do udziału w cotygodniowych wykładach online i sesjach grupowych;
  • posiadać znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym;

Aby złożyć wniosek, należy wypełnić formularz do 23 lutego 2024 r.

Udział w kursie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty podczas sesji offline.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat programu, skontaktuj się z nami przez e-mail: edupart.eu@gmail.com

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail