Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej

Koncert i Festiwal Jogi w Ogrodzie Botanicznym


Termin:

16 czerwca 2024r.

Wyjątkowy Koncert Laboratorium Pieśni w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Festiwal Jogi w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

Data: 16 czerwca 2024,

Festiwal Jogi: 9:00-18:00

Start koncertu Laboratorium Pieśni:19:00.

Link do biletów: https://bkb.pl/128862-60a19

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Laboratorium Pieśni, który odbędzie się w majestatycznym Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego – w jego zielonej przestrzeni, otoczonej bogactwem natury. W zielonym sercu miasta, przy akompaniamencie instrumentów etnicznych, Laboratorium Pieśni zabierze nas w podróż przez kulturowe krajobrazy dźwięków w mistycznej aranżacji. Koncert będzie zwieńczeniem 3. edycji Festiwalu Jogi, zapewniając nam możliwość czerpania pełni radości z jednego z najdłuższych dni w roku.

Wydarzenie to będzie częścią Festiwalu Jogi, celebracji życia i radości. Przyłącz się do nas, by celebrować najdłuższe dni w roku w harmonii dźwięków i kolorów. Bilet na koncert upoważnia do wzięcia udziału w Festiwalu Jogi oraz do zwiedzania Ogrodu 16 czerwca 2024 w godzinach otwarcia.

Wyjątkowy Koncert Laboratorium Pieśni:

O godzinie 19:00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Laboratorium Pieśni! Grupa, założona w 2013 roku, specjalizuje się w śpiewaniu i aranżowaniu tradycyjnych pieśni polifonicznych a capella oraz przy akompaniamencie etnicznych instrumentów, takich jak bębny szamańskie, shruti box, dzwonki, flet, kalimba, misy i gongi. Ich muzyka, inspirowana dźwiękami natury, przeniesie nas w mistyczny świat dźwięków i tradycji z różnych zakątków świata.

Laboratorium Pieśni zdobyło szerokie uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, biorąc udział w licznych projektach muzycznych i festiwalach. Ich płyty „Rasti” i „Hé oyáte” były nominowane do nagrody Fryderyk w kategorii „Album roku – Muzyka świata”.

Program Festiwalu Jogi:

  • Intensywne sesje jogi: prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli z Wrocławia i okolic, dostępne na kilku trawnikach jednocześnie.
  • Fascynujące wykłady: wykładowcy akademiccy podzielą się wiedzą na temat zdrowia, równowagi i rozwoju osobistego.
  • Ścieżka jogi wzdłuż stawu: przygotowana przez studentki ze Studiów Podyplomowych Jogi Indyjskiej.
  • Praktyka 5Rytmów®, gimnastyka słowiańska oraz konsultacje ajurwedyjskie.
  • Warsztaty artystyczne: wernisaż obrazów Wiktorii Vogel „Ancient Calling”, warsztaty mozaiki i witraży.
  • Koncert na instrumentach archaicznych.

Yoga Day 2024:

Podczas festiwalu gościć będziemy mniejszość indyjską oraz Konsula Honorowego Republiki Indii we Wrocławiu, Kartikey’a Johri’ego. Grupa ta będzie świętować Yoga Day 2024 w Ogrodzie, prezentując występy taneczne i wokalne.

Kiermasz Artystyczny i Spożywczy:

Na festiwalu nie zabraknie także wyjątkowego kiermaszu, gdzie będzie można zakupić akwarelowe ilustracje, akcesoria szydełkowe, biżuterię z kamieni naturalnych, świece sojowe, ceramikę, makramę oraz naturalne kosmetyki. W strefie spożywczej dostępne będą produkty konopne, naturalne przetwory z owoców bez cukru, lody, słodycze, pierniczki, kawa, lemoniada, oksymel, kombucha, octy owocowe oraz zakwasy warzywne z własnego gospodarstwa rolnego.

O Zespole:

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/medicine/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Sukcesy i Projekty:

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. w nagraniach muzyki w kompozycji Łukasza L.U.C. Rostkowskiego do malowanego filmu „Chłopi” – polskiego kandydata do Oscara, który otrzymał nagrodę Fryderyk 2024; w nagraniach muzyki do nadchodzącego albumu Miuosh x Zespół „Śląsk” – „Pieśni Współczesne. Tom II”; w projekcie „Czarna Polana” z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem; oraz w koncertach i nagraniach „Good L.U.C.K” artysty L.U.C.

Płyty Laboratorium Pieśni uzyskały nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii „Album roku – Muzyka świata” – album „Rasti” (2020) oraz „Hé oyáte” (2024). Zespół został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON dla Największej Osobowości Festiwalu. Zespół jest również Stypendystą Miasta Gdańsk w latach 2015 i 2018.

Informacje Praktyczne:

Osoby, które zakupią bilet na koncert, przy wejściu do Ogrodu dostaną opaskę uprawniającą do wielokrotnego wchodzenia i wychodzenia tego dnia. Ogród Botaniczny oferuje również kawiarnię, gdzie można zjeść obiad, lunch oraz napić się kawy lub herbaty.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego celebrowania jogi, muzyki i sztuki w otoczeniu pięknej natury! Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą koce, poduszki bądź maty do jogi, aby było wygodniej!

Festiwal Jogi i koncert

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail