Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
uwr poniedziałki
Fot. Wydawnictwo UWr

Poniedziałki z WUWr #30

W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Możecie też śledzić co się dzieje w WUWr zaglądając na stronę wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych – Fb, LinkedIn,  Instagram oraz  YouTube. Zachęcamy do obserwowania!

Wyróżnienie w konkursie GAUDEAMUS Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych 2024

Dumni informujemy, że debiut Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego w konkursie Gaudeamus, organizowanym przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych i mającym na celu wyróżnienie i promowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych zakończył się wyróżnieniem dla książki Justyny Bajdy „Błękitny fin de siècle. Kolor niebieski w kulturze i literaturze Młodej Polski (Gabriela Zapolska – Kazimierz Przerwa-Tetmajer – Stanisław Wyspiański)” za walory edytorskie!


W książce przygotowanej z niezwykłą starannością i wiedzą obejmującą nie tylko obszary literaturoznawstwa i historii sztuki ale znacznie więcej, zamieszczono blisko sto ilustracji prezentujących wykorzystanie koloru niebieskiego w sztuce i literaturze na przełomie wieków. Ponadto, znalazły się w niej słownik francuskich nazw pigmentów i ich odcieni, terminów związanych z modą oraz wyjaśnienia symbolicznego znaczenia kwiatów. Na wewnętrznej stronie obwoluty czytelnik odkryje wzornik kolorów pokazujący różnice między błękitem kwiatu cykorii, błękitem upierzenia jaskółki, błękitem królewskim, mórz południowych i kilkudziesięcioma innymi!

Serdecznie polecamy tę książkę, również na prezent! W jesiennej promocji do końca października możecie ją kupić w WUWr z 30% rabatem!

Błękitny fin de siècle Justyna Bajda

Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych – innowacyjny podręcznik

Duchowni, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, także zmagają się ze stresem, samotnością, poczuciem braku sensu wykonywanej posługi, a w konsekwencji wypaleniem zawodowym. Bycie młodym księdzem w Polsce na początku XXI wieku jest wyzwaniem szczególnie trudnym, bo uwikłanym w relacje z często nieprzychylnym otoczeniem. Książka Agnieszki Janiak Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych ma za zadanie polepszyć życie kapłanów, którzy wchodząc w nowe dla nich role, potrzebują wsparcia i praktycznych porad.

Autorka z uwagą przygląda się przede wszystkim temu, co bywa zaniedbywane lub pomijane w kontaktach między kapłanem a wiernymi oraz między samymi kapłanami. Radzi, jak słuchać i jak unikać konfliktów. Pierwsza część książki, Pomóc sobie, zawiera wskazówki dotyczące szeroko pojętej komunikacji oraz sposobów radzenia sobie z parafialną codziennością i przytłaczającymi obowiązkami. W drugiej, Pomóc innym, autorka podpowiada, jak budować relacje z parafianami w najtrudniejszych momentach ich życia: podczas choroby, umierania i żałoby. Pokazuje, jak oswoić lęk przed śmiercią.

Publikacja ma formę innowacyjnego podręcznika. Jest kierowana do księży, lecz może być przydatna także dla innych osób pracujących w zawodach pomocowych. Agnieszka Janiak dzieli się z czytelnikami doświadczeniem zdobytym podczas licznych zajęć i warsztatów, które prowadziła. Każdemu nazwanemu i opisanemu problemowi towarzyszą autorskie propozycje rozwiązań w postaci ćwiczeń i konkretnych działań. W efekcie jej książka to kompendium wiedzy nie tylko o tym jak być księdzem, lecz także spełnionym i szczęśliwym człowiekiem.

Książka z patronatem DEON.pl, Gościa Niedzielnego i podwójnym patronatem Niedzieli już niedługo na pułkach WUWr.

Ciekawi? Sprawdźcie więcej: Zapowiedź: Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych

Nie zwlekajcie – ostatnie dni promocji!

Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu możecie zaopatrzyć swoje biblioteczki w literaturę naukową w świetnych cenach! Wszystkie książki – bestsellery, nowości, zapowiedzi, unikaty i czasopisma możecie kupić z 30% rabatem! Promocja obowiązuje na wuwr.eu do 31 października.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail