Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
Autorka książek pochylona nad książkami
Fot. Wydawnictwo UWr

Poniedziałki z WUWr #38

Co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego?

W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Możecie też śledzić co się dzieje w WUWr zaglądając na stronę wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych – Fb, LinkedIn,  Instagram oraz  YouTube. Zachęcamy do obserwowania!

Błękitny fin de siècle na Blue Monday

Aby odczarować najbardziej depresyjny dzień w roku Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego na zlecenie jednej z firm przygotowuje właśnie wysyłkę ponad 200 egzemplarzy książki „Błękitny fin de siècle” prof. Justyny Bajdy. Niezwykłych, bo z imiennymi autografami od autorki. Jeśli macie firmę i szukacie wyjątkowego prezentu dla swoich odbiorców przypominamy, że Wydawnictwo świadczy usługi custom publishing, a książkowych prezentów się nie wyrzuca. Nie możemy zdradzić kto i dla kogo, żeby przypadkiem ktoś nie zepsuł niespodzianki. Ale nie ukrywamy, że taki prezent bardzo nam się podoba!

Tym bardziej, że książka  została ujęta w zestawieniu kilku najpiękniejszych książek roku 2024 przez redakcję magazynu Culture.pl!  
Najpiękniejsze książki 2024 roku | Artykuł | Culture.pl


Książki z autografem

Po wrocławskich targach książki zostało w WUWr kilka pojedynczych egzemplarzy z autografem autora! To wyjątkowa okazja by kupić podpisane tytuły:

Z AUTOGRAFEM – Błękitny fin de siècle Justyna Bajda

Z AUTOGRAFEM Poeci – to są słów malarze… Typy relacji między słowem a obrazem w książkach poetyckich okresu Młodej Polski | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Z AUTOGRAFEM Książka i biblioteka w wybranych pracach Umberta Eco | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Z AUTOGRAFEM Od lokomotyw do czołgów | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Jak skutecznie komunikować się w trudnych sytuacjach?

W listopadzie nakładem Wydawnictwa UWr ukazała się książka „Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych”, stworzona przez dr Agnieszkę Janiak, która jest kulturoznawcą, filologiem i adiunktem na Wydziale Studiów Stosowanych Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. W Polsce prowadzi szkolenia i warsztaty komunikacyjne dla księży i zakonników, lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników socjalnych – odnosi się do tematu biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie i praktykę.

Szczególnie w czasie kolędy i spotkania z księżami przypominamy tą pozycję. „Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych” to jedyny taki w Polsce, innowacyjny podręcznik na temat komunikacji, skierowany głównie do duchownych, ale również innych osób w zawodach pomocowych. Każdemu nazwanemu i opisanemu problemowi komunikacyjnemu towarzyszą autorskie propozycje rozwiązań w postaci ćwiczeń i konkretnych działań. Duchowni, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, także zmagają się ze stresem, samotnością, poczuciem braku sensu wykonywanej posługi, a w konsekwencji wypaleniem zawodowym. Bycie młodym księdzem w Polsce na początku XXI wieku jest wyzwaniem szczególnie trudnym, bo uwikłanym w relacje z często nieprzychylnym otoczeniem.

Publikacja od początku wzbudza niezwykłe zainteresowanie mediów, nie tylko katolickich, i jest szeroko komentowana w różnych środowiskach. Możecie zajrzeć do tekstów:

Gość Niedzielny:

Ważna książka dla młodych kapłanów 

Jak mówić, jak słuchać

DEON.pl:

Gdy ksiądz porzuca powołanie. Jak można było temu zapobiec?

Przewodnik Katolicki:

Ksiądz w kontakcie

Niedziela.pl:

Trudna sztuka dialogu

Polecamy! Młody ksiądz wobec wyzwań komunikacyjnych | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Data publikacji: 13.01.2025

Dodane przez: M.J.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail