
Poniedziałki z WUWr #48
Co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego?
W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Możecie też śledzić co się dzieje w WUWr zaglądając na stronę wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych – Fb, LinkedIn, Instagram oraz YouTube. Zachęcamy do obserwowania!
Premiera książki „Pedagogia pozytywna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego ukazała się publikacja „Pedagogia pozytywna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”, będąca zbiorem opowieści nauczycieli, pedagogów i dyrektorów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Autorzy przedstawiają praktyczne przykłady, jak pedagogia pozytywna może zmieniać codzienną pracę z dziećmi i wspierać ich rozwój.
Książka ma niezwykłą formę edytorską- znajduje się w pudełku, składa z szesnastu zeszytów. Każdy z nich zawiera opowieści różnych autorów odnoszące się do tego samego słowa kluczowego, m. in. o akceptacji, dobroci, zaufaniu, godności, pasji, uważności, zaangażowaniu i znacznie więcej! Czytelnik może dowolnie dobierać kolejność czytania opowieści, nadając im własny, indywidualny sens.
Książka powstała jako efekt spotkania nauczycieli i pedagogów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami podczas seminarium naukowego. Zawarte w publikacji historie pokazują, że pedagogika pozytywna to nie tylko teoria, ale realna praktyka oparta na budowaniu na mocnych stronach dziecka. Zachęca do zmiany podejścia do nauczania i spojrzenia na edukację jako proces budowania dobrostanu uczniów i nauczycieli.
Więcej we wpisie: PREMIERA: Pedagogia pozytywna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wyjątkowa książka w pudełku!
Wiosenne kiermasze książek z WUWR!
Serdecznie zapraszamy na wiosenną wyprzedaż z WUWr. Podczas cyklicznych kiermaszów na różnych wydziałach i instytutach UWr będzie można zdobyć książki i czasopisma w wyjątkowych cenach- rabaty sięgają nawet -90%! To niezwykła okazja, by zdobyć zapomniane książki i stare czasopisma w symbolicznych cenach – niektóre z nich czekają tylko na to, by znów wpaść w dobre ręce.
Pierwszy kiermasz już w środę, 26 marca, w godzinach 11:00 – 15:00 na Wydziale Komunikacji Społecznej i Mediów, Instytutu Nauk o Informacji i Mediach (Biblioteka, parter)
Podczas kiermaszu będzie można płacić kartą!
Konferencja regionalistów „Dolnośląskie tematy”
Wydawnictwo zostało partnerem wydarzenia „Dolnośląskie Tematy” z cyklu konferencji regionalistów na Dolnym Śląsku, które się 25 i 26 kwietnia w Pałacu Sobieszów – Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze.
W programie wydarzenia znajdują się prelekcje i różne warsztaty prowadzone również przez naukowców z UWr, autorów opublikowanych książek i tych, które już wkrótce. Przewidziane są rozmowy o przyrodzie i dziedzictwie kulturowym, o tym jak jest i jak może być. Pojawi się m. in. Damian Werczyński, by zaprezentować temat „Grodziska Pogórza Kaczawskiego – aktualne i potencjalne wykorzystanie w turystyce”. Dagmara Adamska opowie o winnicach na średniowiecznym Śląsku, a Aleksandra Podlejska nawiąże do książki „Czyj sen Wrocław śni? Historia ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu – od Wilhelmstadt do Centrum Południowego”. Dobiesław Karst opowie o bogatych tradycjach kupieckich miasta Świdnica, a Arkadiusz Muła o działalności muzealnej na pograniczu polsko-czesko-niemieckim na przykładzie Jawora.
Wydarzenie dla pasjonatów Dolnego Śląska i jego historii – entuzjastów kolei i wędrowania po górach, poszukiwaczy tajemnic i miejsc niezwykłych, miłośników niewielkich muzeów i szukania w archiwach oraz odkrywania tego, co znajduje się poza utartymi szlakami. Serdecznie zapraszamy!




Data publikacji: 24.03.2025
Opublikowane przez: M.J.