Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
Tips for application tools in Arqus countries

Arqus podpowiada jak przygotować skuteczne CV

Czego oczekują pracodawcy i rekruterzy w Niemczech, Włoszech, Litwie, Polsce, Hiszpanii i Francji? Jak przygotować swoje Curricula Vitae, aby móc skutecznie aplikować na oferty pracy i staży w tych krajach? Czym charakteryzują się lokalne rynki pracy?

Sojusz opublikował serię krótkich filmów w języku angielskim, które przybliżają kluczowe zagadnienia dotyczące przygotowania dobrego CV i listu motywacyjnego w krajach, w których znajdują się uniwersytety sojuszu Arqus.

Ponadto filmy dostarczają studentom i absolwentom wskazówek i informacji, które zwiększą ich szanse na zatrudnienie.

6 krótkich filmów (trwających mniej niż 10 minut każdy) wyprodukowanych przez ekspertów biur karier poszczególnych uniwersytetów Arqus jest dostępnych na kanale YouTube sojuszu Arqus.

Film przygotowany przez przedstawicieli Uniwersytetu w Lipsku prezentuje 10 przydatnych wskazówek, które zapewnią sukces CV w Niemczech. Sara Raponi z Uniwersytetu w Padwie wyjaśnia krok po kroku, jak stworzyć atrakcyjne CV, aby uzyskać zatrudnienie we Włoszech. Rusne Kuliesiute z Uniwersytetu w Wilnie opowiada o tym jak szukać pracy na Litwie i jak przyciągnąć uwagę pracodawców. Dominika Buczkowska z Uniwersytetu Wrocławskiego mówi o zaletach pracy w Polsce, podpowiada jak dostosować swoje CV do  informatycznych systemów rekrutacyjnych (ATM) stosowanych przez pracodawców oraz zaprasza do kontaktu z uniwersyteckimi biurami karier. Alicia Martínez Martín z Uniwersytetu w Granadzie wyjaśnia, jak stworzyć wyróżniający się i atrakcyjny dla firm i pracodawców w Hiszpanii list motywacyjny i CV. Wreszcie, w filmie poświęconym Francji, Maeva Sagueton, z Uniwersytetu Claude Bernard Lyon 1, mówi o tym, jak z powodzeniem ubiegać się o pracę i staż we Francji.

Dzięki tej inicjatywie sojusz Arqus stara się zwiększyć mobilność studentów i absolwentów, tak aby nie ograniczała się ona tylko do studiów za granicą, ale obejmowała także mobilność zawodową.

Sojusz ma na celu  wyposażenie przyszłych absolwentów w przekrojowe umiejętności do zarządzania planem swojej międzynarodowej kariery zawodowej. Działania dotyczące promowania rozwoju osobistego i zawodowego studentów są realizowane w ramach pakietu  roboczego nr 4 „Arqus Student Agora”, będącego częścią nowego planu pracy Arqus II (2022-2026).

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail