Strona główna / Badania naukowe / Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

grupa dzieci siedzących przy pulpitach

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych tworzy siedem instytutów i jedna katedra, w których prowadzone są studia I i II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej oraz studia jednolite magisterskie, a także studia podyplomowe i doktoranckie. Wydział kształci studentów na kierunkach: historia, pedagogika, pedagogika specjalna, pedagogika – edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, psychologia, historia sztuki, archeologia, kulturoznawstwo, muzykologia, etnologia, historia w przestrzeni publicznej, dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja i gospodarowanie, militarioznawstwo. Badania historyczne i pedagogiczne łączą się tu w jeden rozbudowany konglomerat. Interdyscyplinarność jest podstawą rozwoju, a znakomitej kadrze zawdzięcza się powstanie wielu szkół naukowych w dziedzinach uprawianych na Wydziale. Pracuje tu ponad 80 profesorów i doktorów habilitowanych oraz niemal 200 doktorów. W roku 2018 decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego uzyskał prestiżową kategorię A. O popularności kierunków prowadzonych na Wydziale świadczy ponad sześć tysięcy studentów oraz kilkuset doktorantów zdobywających u nas wykształcenie. Działa tu wiele kół naukowych, organizujących konferencje i sympozja oraz prowadzących własne badania.

wpisz e-mail