Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
młoda kobieta z długimi włosami siedząca przy biurku wertuje książkę
fot. Magdalena Marcula

Coaching i Life Design – uruchamiamy studia podyplomowe!

Nowe studia podyplomowe Coaching i Life Design realizowane są pod patronatem i w ścisłej współpracy z UNESCO Chair on Lifelong Guidance and Counselling. Dzięki temu słuchacze mają dostęp do najnowszej wiedzy naukowej i rozwiązań praktycznych z zakresu wspierania rozwoju dorosłych, projektowania karier i konstruowania życia.

W kontekście wielorakich, dynamicznych i permanentnych przemian, naznaczających współczesną rzeczywistość, wzrasta rola specjalistów przygotowanych do podejmowania działań, wspierających całożyciowy rozwoju ludzi dorosłych w różnych kontekstach i sytuacjach życiowych. Szczególnego znaczenia nabiera umiejętność wspierania w przywracaniu i utrzymywaniu balansu w życiu, między różnymi sferami aktywności. Studia Coaching i Life Design przygotowują takich właśnie specjalistów.

Studia trwają dwa semestry i obejmują 190 godzin zajęć oraz sesje superwizowane. Zdecydowana większość zajęć ma charakter warsztatów prowadzonych przez doświadczonych praktyków, coachów, terapeutów i trenerów rozwoju osobistego. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie:

  • podstawowych założeń zasad i narzędzi coachingowych,
  • prowadzenia profesjonalnych procesów coachingowych, z wykorzystaniem najnowszej wiedzy z zakresu nauk społecznych,
  • podstawowych założeń koncepcji Life Design,
  • rozwoju tożsamości człowieka dorosłego,
  • koncepcji i zasad uczenia się dorosłych,
  • podstaw psychologii pozytywnej,
  • modeli i etapów rozwoju kariery,
  • przyczyn, wskaźników i profilaktyki wypalenia zawodowego.

Absolwent uzyska wartościowe, a jednocześnie unikalne na rynku pracy, kompetencje w zakresie prowadzenia profesjonalnych sesji coachingowych, z wykorzystaniem podejścia Life Design; zdobędzie umiejętność posługiwania się narzędziami coachingowymi i Life Design.

Szczegóły dotyczące studiów znajdują się na stronie Katedry UNESCO.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

logo Fundusze Europejskie
flaga Rzeczypospolitej Polski
logo Unii Europejskiej - europejski fundusz społeczny
NEWSLETTER
E-mail
Ułatwienia dostępu