KRUWiO
Fot. Dominika Hull

Doktoranci UWr laureatami Studenckiego Programu Stypendialnego

Studencki Program Stypendialny realizowany jest – z inicjatywy Prezydenta Wrocławia – przez Wrocławskie Centrum Akademickie, a stypendia finansowane są ze środków Gminy Wrocław. O stypendia mogli ubiegać się doktoranci, którzy studiują we Wrocławiu na studiach III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych lub w placówkach naukowych, prowadzący studia doktoranckie we Wrocławiu. Stypendystami mogły stać się osoby, które mają wybitne osiągnięcia w dziedzinach ważnych dla rozwoju naszego miasta.

Zasadniczym kryterium do uzyskania stypendium, były właśnie te wybitne osiągnięcia w dziedzinach wiedzy, ważnych dla rozwoju Wrocławia. Stypendia przyznawane są w następujących kategoriach:

1. Stypendium im. Ludwika Hirszfelda zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  2. Stypendium im. Hugona Steinhausa z zakresu nauk matematycznych;
  3. Stypendium im. Maxa Borna: w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  4. Stypendium im. Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki;
  5. Stypendium im. Jana Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych;
  6. Stypendium im. Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;
  7. Stypendium im. Mariana Suskiego w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych;
  8. Stypendium im. Alfreda Jahna w zakresie nauk o Ziemi i środowisku.

Każdy ze zwycięzców będzie otrzymywał po 2 tysiące złotych przez okres dziewięciu miesięcy. W bieżącej edycji Programu stypendia otrzymały łącznie 23 osoby, a komisje stypendialne wyróżniły dodatkowo 21 osób. Spośród doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego stypendia otrzymali:

Stypendium im. Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych: Daniel Danielski oraz dodatkowo komisja stypendialna wyróżniła Aleksandra Łukasiewicza
Stypendium im. Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych: Ewa Mrówczyńska oraz dodatkowo komisja stypendialna wyróżniła Justynę Mazurkiewicz
Stypendium im. Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych: Michał Stefańczyk oraz dodatkowo komisja stypendialna wyróżniła Grzegorza Michalca i Szymona Pilcha
Stypendium im. Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych: Adriana Miller
Stypendium im. Jana Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych: komisja stypendialna wyróżniła Paulinę Grocholską
Stypendium im. Alfreda Jahna w zakresie nauk o Ziemi i środowisku: Wioleta Porębna, Michał Łopuch oraz dodatkowo komisja stypendialna wyróżniła Małgorzatę Ziobro-Mikrut

Wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Poniżej zamieszczamy link do zdjęć z uroczystości wręczenia nagród – dostęp do folderu ma każda osoba z adresem mailowym w domenie uwr.edu.pl.