dr Chwedczuk

Dr Chwedczuk-Szulc mentorem w programie TopMinds

dr Chwedczuk

Dr Chwedczuk-Szulc mentorem w programie TopMinds

Dr Karol Chwedczuk-Szulc z Zakładu Polityki Zagranicznej i Zagrożeń Globalnych Instytutu Politologii został po raz kolejny wybrany mentorem w programie TopMinds!

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery. Bieżąca edycja kierowana jest do studentów i studentek ostatniego roku studiów magisterskich, planujących swoją karierę w obszarze nauki oraz dla osób już przygotowujących rozprawę doktorską na polskiej uczelni (lub w innej instytucji naukowej czy badawczej) a ponadto wyróżniających się na polu naukowym – do osób, które charakteryzuje pasja i ambicja.

Zachęcamy do aplikowania https://topminds.pl/edycja-2023/

Dr Karol Chwedczuk-Szulc – doktor nauk politycznych oraz magister socjologii i stosunków międzynarodowych, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Był Research Fellow na American University w Waszyngtonie DC w latach 2015-2016 oraz w roku 2019 (program Fulbright-Schuman). Badawczo interesuje się socjologią historyczną, teorią społeczną oraz integracją europejską i amerykańską.