studnetka

Drzwi Otwarte w Instytucie Historycznym (21.05)

W imieniu Dyrekcji Instytutu Historycznego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dniu otwartym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (21 V 2021), który, ze względu na pandemię, w tym roku odbędzie się wirtualnie. W czasie spotkania zostaną zaprezentowane kierunki dziedzictwo kultury materialnej, militarioznawstwo, historia w przestrzeni publicznej oraz historia cywilizacji śródziemnomorskich.

Szczegółowe program znajdziecie poniżej:

8:45: oficjalne otwarcie – dyrektor Instytutu Historycznego dr hab. prof. UWr Filip Wolański

9:00-9:20: wykład prof. dr. hab. Jana Kęsika:

Dlaczego warto studiować na kierunku Dziedzictwo Kultury Materialnej – ochrona, promocja, zagospodarowanie

9:30 – 9:50: wykład dr. Agaty Gabiś:

Mission Possible, czyli jak chronić materialne dziedzictwo

10:00 – 10:40: prezentacja studentów kierunku historia w przestrzeni publicznej:

Wyjść poza ramy historii, czyli historia w przestrzeni publicznej

11:30 – 11:50: wykład dr. Dominiki Grzesik:

Historia Cywilizacji Śródziemnomorskich jako klucz do poznania starożytności

12:00 – 12:30: wykład dr. Piotra Głogowskiego:

Starożytni Grecy a świat Wschodu