studenci uwr

Drzwi Otwarte w Instytucie Socjologii (24.04)

Wybór kierunku studiów bywa trudny i chcemy Wam w nim pomóc. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wirtualne Drzwi Otwarte Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas webinarium będziecie mieć szansę lepiej poznać Instytut. Kim są nasi wykładowcy i wykładowczynie i czym się zajmują? Jakie istnieją perspektywy zawodowe po studiach w IS? W jakich branżach i w jakich projektach uczestniczą nasi pracownicy i jakie możliwości daje studiowanie w IS? Z jakimi podmiotami współpracują pracownicy Instytutu i jakie są z tego korzyści dla studentów? Czy i jak można łączyć różne pasje ze studiowaniem w IS?O tym wszystkim opowiemy 24 kwietnia.

Spotykamy się online – na profilu fb Instytutu Socjologii.

Program:
11:00-11:30 – Różne oblicza studiowania – nauka i co jeszcze…? O szansach i możliwościach uczestnictwa w projektach międzynarodowych opowiedzą dr hab. Elżbieta Opiłowska i dr Łukasz Posłuszny

11:30 -12:00 – Autobusy i tramwaje. O tym, co socjologia ma wspólnego z transportem opowie dr Dawid Krysiński, socjolog i badacz transportu

12:30- 13:00 Jak coś (u) grać w socjologii – o swoich muzycznych doświadczeniach opowie socjolog i muzyk dr Igor Pietraszewski

13:30- 14:30 – Od socjologa do psychologa, czyli możliwe ścieżki kariery zawodowej – o tym, jak łączyć wiedzę z praktyką opowie dr Monika Wiktorowicz- Sosnowska

15:00 – 15:30 „Nic o nas bez z nas”, czyli o tym jak to jest studiować w IS, opowiedzą przedstawicielki kół naukowych działających w Instytucie Socjologii: Maria Freus, Nikola Lalek, Martyna Płowuszyńska i Małgorzata Felińska.

Oczywiście w trakcie każdej z prezentacji będzie czas na Wasze pytania!

Więcej informacji w wydarzeniu