Międzynarodowa konferencja: samorządy podczas i po pandemii

Organizatorzy:

Instytut Politologii UWr

Termin:

26 kwietnia 2023 -

Miejsce:

Wrocław

W dniach 26-27.04.2023 r. w Instytucie Politologii UWr odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Urban Post-COVID Recovery – Experiences, Challenges and Future Pathways”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Sekcji Administracji i Polityk Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych.

Celem konferencji jest prezentacja rezultatów badań naukowych oraz wymiana doświadczeń i opinii na temat meandrów funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w Europie w warunkach kryzysu pandemicznego i postpandemicznego.

Uczestnicy wydarzenia podejmą próbę oceny potencjału predyktywnego i responsywnego administracji samorządowej, która realizuje zadania publiczne w turbulentnym otoczeniu nie tylko politycznym, ale również ekonomicznym i społecznym. Szczególna uwaga zostanie poświęcona rozwiązaniom przyjętym i wdrażanym w Europie Środkowej.

Konferencja jest organizowana w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Urban Post-COVID Recovery in the V4 Countries” realizowanego w latach 2022-2025 w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu International Visegrad Fund (Strategic Grant).

W imieniu Instytutu Politologii serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konferencji. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego 2023 r. poprzez formularz elektroniczny.

Z uwagi na międzynarodowy charakter konferencji, językami obrad są język angielski i język polski. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji zapraszamy do kontaktu z organizatorem: postcovidrecovery@uwr.edu.pl.

grafika w kolorze niebieskim z napisem supported by Visegrad Fund

Urban Post-COVID Recovery in the V4 Countries