Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
grafika z tekstem

„HELPERS’ GENERATION” Fundacja DKMS

„HELPERS’ GENERATION” Fundacja DKMS na Uniwersytecie Wrocławskim w dniach 17-23 kwietnia 2023 r. przeprowadza akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach projektu studenckiego. W tych dniach na wszystkich polskich uczelniach, biorących udział w projekcie, odbędzie się Wielki Finał w postaci rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. W projekcie bierze udział 60 uczelni z całego kraju. Liderami projektu Fundacji DKMS z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego są studenci: Kacper Mazur, Daria Perkowska i Julia Stachurska.

„HELPERS’ GENERATION” to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentów z całej Polski, na uczelniach zarejestrowano niemal 150 000 (styczeń 2023) potencjalnych Dawców, spośród których już ponad 1 297 osób (styczeń 2023) podarowały potrzebującym Pacjentom szansę na życie.

Podczas akcji Fundacji DKMS Polska wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 1 857 552 (styczeń 2023) potencjalnych dawców. Ponad 11 500 (styczeń 2023) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail