inauguracja

Inauguracja roku akademickiego wrocławskich uczelni publicznych

W imieniu rektorów publicznych uczelni wrocławskich serdecznie zapraszamy na środowiskową inaugurację roku akademickiego 2022/2023 uczelni Wrocławia, która odbędzie się 1 października o godzinie 13.00 w Auli Leopoldyńskiej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Gaude Mater Polonia

Przemówienie inauguracyjne prof. dra hab. Krystiana Kiełba
Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Immatrykulacja

Wręczenie Wrocławskiej Nagrody Naukowej

Wykład inauguracyjny prof. dra hab. Andrzeja Pigulskiego

Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu

Listy gratulacyjne

Gaudeamus igitur

Uroczystość uświetni występ Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej forma i program uroczystości mogą ulec zmianie, o czym poinformujemy na stronach uczelni KRUWiO.

W ramach obchodów Środowiskowej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Uczelni Wrocławia odbędzie się Bieg Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pod patronatem Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Bieg rozpocznie się o godz. 10.00, przy ul. Borowskiej 213 (parking Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Szczegółowe informacje na stronie: www.bieg.umw.edu.pl.

Po uroczystości w Auli Leopoldyńskiej rektorzy udadzą się na wrocławski rynek, gdzie wraz z chórami uczelni, studentami i studentkami, wrocławianami i wrocławiankami zaśpiewają uroczyste Gaudeamus igitur!

Link do transmisji: https://wroclaw.tech/inauguracja-srodowiskowa-2022