Inauguracja Środowiskowa

Inauguracja Środowiskowa 22/23 (fotorelacja)

1 października w Auli Leopoldyńskiej w gmachu głównej naszego uniwersytetu odbyła się Inauguracja Środowiskowa Roku Akademickiego 2022/2023, czyli inauguracja wszystkich publicznych uczelni Wrocławia. Uroczystość prowadził przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, rektor Akademii Muzycznej im. Lipińskiego we Wrocławiu prof. dr hab. Krystian Kiełb. Naszą uczelnię reprezentowali rektorzy: prof. Robert Olkiewicz, prof. Artur Błażejewski oraz prof. Robert Wieczorek. Podczas wydarzenia gościliśmy także ministrów – ministra Wojciecha Murdzka, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wykład inauguracyjny „Kosmiczny teleskop Jamesa Webba – nowa era w eksploracji Kosmosu” wygłosił prof. Andrzej Pigulski z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas uroczystości wręczono także Wrocławską Nagrodę Naukową profesorom: Aleksandrowi Weronowi z Politechniki Wrocławskiej oraz Michałowi Jędrzejowskiemu z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wydarzenie uświetniał występ chóru Politechniki Wrocławskiej.

Po uroczystości w Auli Leopoldyńskiej orszak rektorów udał się na wrocławski rynek, gdzie tradycyjnie chóry uczelni wrocławskich wraz ze studentami, wykładowcami i wrocławianami zaśpiewali Gaudeamus Igitur.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Inauguracji Środowiskowej. Autorem fotografii jest Paweł Piotrowski.