Iuvenes Wratislaviae dla naszych naukowców!

Dwoje naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego zostało nagrodzonych przez Wrocławski Oddział Polskiej Akademii Nauk nagrodą „Iuvenes Wratislaviae 2022”! Przewodniczący Kapituły Nagrody Iuvenes Wratislaviae prof. dr hab. Lechosław Latos-Grażyński poinformował, że do udziału w konkursie zgłoszono 19 wniosków, a kandydaci reprezentowali dziedziny z zakresu nauk medycznych, biologicznych, inżynierii i ochrony środowiska, mat.-fiz.-chem., nauk o ziemi, humanistycznych oraz artystycznych.

W trakcie posiedzenia w dniu 08 listopada 2022 r. członkowie Kapituły
wybrali tegorocznych laureatów Nagrody Wrocławskiego Oddziału PAN
„Iuvenes Wratislaviae”:

Obszar nauk humanistyczno-społecznych i artystycznych
dr Dominika Grzesik
Uniwersytet Wrocławski, Instytut Historyczny

Osiągnięcie naukowe
Monografia „Honorific culture at Delphi in the Hellenistic and Roman Periods”
opublikowana w serii Brill Studies in Greek and Roman Epigraphy (2021)

Obszar nauk o życiu, ścisłych i technicznych
dr hab. Bartosz Jakub Szyszko
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Chemii