Wydział  Matematyki i Informatyki

Konkurs UWr na najlepsze prace dyplomowe z matematyki i informatyki

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce organizuje wydziałowy konkurs na najlepsze prace dyplomowe. Finał konkursu odbędzie się w piątek 25 listopada w sali 25 Instytutu Informatyki, rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Nagrody są przyznawane w 4 kategoriach – prace licencjackie z matematyki, prace magisterskie z matematyki, prace licencjackie lub inżynierskie z informatyki oraz prace magisterskie z informatyki. W tym roku łączna pula nagród w konkursie wynosi 19 500 złotych.

Najlepsze prace magisterskie zostały już wybrane przez komisję konkursową (informatyka, matematyka), najlepsze prace licencjackie oraz inżynierskie zostaną wybrane w trakcie finału. Tematyka prac jest bardzo szeroka – od zaawansowanych zagadnień z zakresu matematyki teoretycznej, baz danych, wizji komputerowej, języków programowania czy algorytmiki, poprzez analizę danych medycznych, zarządzanie nadwyżkami energii z instalacji fotowoltaicznych, optymalizację wyceny przejazdów, automatyczne upraszczanie tekstów w języku polskim i detekcję mowy nienawiści, po port systemu operacyjnego na architekturę RISC-V. Niektóre z wyróżnionych prac uzyskały już uznanie m.in. w konkursie inżynierskich prac dyplomowych pod patronatem polskiej sekcji IEEE, niektóre zostaną opublikowane, a zwycięska praca magisterska Jarosława Kwietnia została zaprezentowana na czołowej światowej konferencji naukowej z baz danych ACM SIGMOD/PODS 2022.

Z pracami można zapoznać się na stronach Instytutu Matematyki oraz Instytutu Informatyki.

Link do transmisji znajduje się na kanale YouTube.