lodolamacze

Wydział Chemii laureatem Konkursu Lodołamacze

Kapituła ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze” przyznała Wydziałowi Chemii UWr I miejsce w kategorii przyjazna przestrzeń-dostępność cyfrowa za „przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

Nagrodzony projekt to Laboratorium bez Barier, które działa na Wydziale Chemii jako pracownia studencka w ramach Technologii Chemicznej.

Serdecznie gratulujemy!

Lodołamacze to konkurs wyróżniający dobre praktyki instytucji i firm w zakresie eliminowania barier z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. To największy i najdłużej działający (od 17 lat) tego typu konkurs w Polsce, odpowiadający na zmieniające się potrzeby i wskazujący nowe trendy w społecznym zaangażowaniu biznesu, instytucji, organizacji. Ideą Lodołamaczy jest łamanie stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności względem osób z niepełnosprawnościami. Konkurs zawiera siedem kategorii, w których są prezentowane projekty różnych instytucji, uczelni i firm od małych do dużych korporacji.