Damian Bączkiewicz
Ambasadorem F. Billetem

Nasz doktorant z francuskim stypendium

Damian Bączkiewicz, doktorant nauk o polityce i administracji z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego został stypendystą rządu francuskiego. Bourses du Gouvernement Français (BGF) otrzymują rokrocznie naukowcy z Polski i Europy na odbycie części studiów we Francji lub realizację tam badań naukowych. W ramach otrzymanego grantu, Damian Bączkiewicz przeprowadzi pod opieką naukową prof. D. Dakowskiej z Uniwersytetu Marseille/Aix-en-Provence badania związane z przygotowywaną pracą doktorską, która dotyczyć będzie zagadnień związanych z kompetencjami politycznymi z punktu widzenia teorii enaktywizmu. Stypendium obejmie 3 wyjazdy badawcze trwające łącznie 12 miesięcy w latach 2023-2025.

24 czerwca odbyło się w Ambasadzie Francji w Warszawie przyjęcie na cześć tegorocznych stypendystów. Ambasador Republiki Francuskiej, Frédéric Billet, pogratulował wówczas wszystkim 104 osobom studiującym w ramach wymiany naukowej we Francji oraz laureatom BGF.

Damian Bączkiewicz został również Ambasadorem Campus France, francuskiej instytucji publicznej promującej wymianę międzynarodową o charakterze naukowym. Udziela w związku z tym informacji o możliwościach odbycia studiów we Francji.

wpisz e-mail