Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
gmach główny

Nowi pełnomocnicy i pełnomocniczki

Rektor UWr, prof. Robert Olkiewicz, powołał nowych pełnomocników. Pełnomocnik ds. przeciwdziałania mobbingowi oraz pełnomocnik ds. zapobiegania skutkom mobbingu wspólnie zadbają, by środowisko pracy na uczelni było przyjazne i bezpieczne.

Stanowiska objęli dr hab. Karolina Stopka (pełnomocnik rektora ds. przeciwdziałania mobbingowi) oraz dr hab. Wiktor Żłobicki, prof. UWr (pełnomocnik rektora ds. przeciwdziałania skutkom mobbingu).

Zmieniła się także osoba piastująca stanowisko rzecznika ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji. Teraz zajmować się tym obszarem będzie dr Małgorzata Kolankowska.

Pełnomocniczka ds. przeciwdziałania mobbingowi będzie zajmować się skargami pracowników i pracownic, wszczynaniem postępowań przed Komisją Antymobbingową oraz informowaniem Rektora o czynnościach podjętych na skutek złożonych skarg. Będzie także udzielać informacji osobom pracującym na UWr kwestiach dotyczących mobbingu i postępowania antymobbingowego.

Karolina Stopka – doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Prawa Pracy na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Studiów Podyplomowych Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Szkolenia Specjalizacyjnego z zakresu organizacji pomocy społecznej, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, autorka publikacji z zakresu prawa zabezpieczenia społecznego i prawa pracy. 

dr hab. Karolina Stopka
dr hab. Wiktor Żłobicki, prof. UWr

Pełnomocnik ds. zapobiegania skutkom mobbingu będzie gromadził informacje o dobrych praktykach związanych z przeciwdziałaniem skutkom mobbingu, upowszechniał wiedzę na ten temat i organizował szkolenia dla pracownic i pracowników. Włączy się także w toczące się sprawy dotyczące mobbingu: będzie uczestniczył w mediacjach, monitorował efekty działań antymobbingowych i informował Rektora o skutkach realizowanych zadań.     

Wiktor Żłobicki – doktor habilitowany nauk humanistycznych, pedagog, teoretyk i praktyk edukacji, autor blisko 100 publikacji naukowych: autorskich książek, prac redakcyjnych oraz artykułów w czasopismach naukowych. Związany z Uniwersytetem Wrocławskim od roku 1974, gdy rozpoczął studia magisterskie i następnie przeszedł kolejne szczeble awansu naukowego od stanowiska asystenta do profesora Uniwersytetu. Kieruje Zakładem Pedagogiki Ogólnej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych, jest członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, psychoterapeutą należącym do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Stanowisko rzeczniczki ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji zajęła dr Małgorzata Kolankowska. Więcej o zadaniach rzeczniczki i informacje dotyczące tego obszaru można znaleźć na stronie Równy UWr.

dr Małgorzata Kolankowska – pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr oraz w Akademickim Centrum Badań. Ex-centrum Olgi Tokarczuk. Od 2021 r. pełni funkcję pełnomocniczki Dziekana ds. równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na Wydziale Filologicznym. Wraz z dr. Łukaszem Prusem zainicjowała działalność Uniwersyteckiego Klubu Dyskusyjnego. W pracy naukowej zajmuje się związkami między dziennikarstwem i literaturą.

dr Małgorzata Kolankowska

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail