
Poniedziałki z WUWr #12
Przeczytajcie co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego
W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Bądźcie na bieżąco zaglądając na wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych WUWr – Fb, LinkedIn, Instagram oraz YouTube.
Co Pan na to, Panie P?
Dziękując za lata wspaniałych doświadczeń współpracownicy i przyjaciele profesora Leszka Pułki z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaplanowali niezwykłą niespodziankę.
Wydana przez WUWr książka „Co Pan na to, Panie P.?” to fascynująca podróż przez różnorodne aspekty życia i twórczości profesora Leszka Pułki. Przedstawiaj profesora i jego działalność z różnych perspektyw, od czasów studenckich po współczesność, ukazując jego wszechstronność oraz nieustające zainteresowanie codziennością w różnych aspektach. Części „Kultura” i „Komunikacja” zawierają artykuły podejmujące problematykę od badań nad praktyką fact-checkingu i brandingiem, aż po rozważania na temat przestrzeni miejskiej, polskiej emigracji, kultury, sztuki oraz retrospekcji historycznych. Rozdział „Co Pan na to Panie P.? Pytają znajomi z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu” przynosi prace plastyczne i komentarze artystów związanych z drugą, obok Uniwersytetu Wrocławskiego, uczelnią ważną w naukowej biografii profesora Leszka Pułki.
Zbiór redagowany przez dr Patrycję Rozbicką z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i prof. Wiesława Gołucha z Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu nie tylko wpisuje się w charakter księgi jubileuszowej, ma także walor naukowy i poznawczy, podejmując ważne tematy dla współczesnych badań medioznawczych. Serdecznie polecamy tą publikację: https://wuwr.eu/produkt/co-pan-na-to-panie-p/ !
Johann Jacob Eybelwieser młodszy – wrocławski malarz doby baroku
Mimo upływu stuleci i bogatej literatury przedmiotu, malarstwo barokowe wciąż skrywa wiele tajemnic. W Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego kończą się prace nad książką, przedstawiającą światu sylwetkę Johanna Jacoba Eybelwiesera młodszego, uznawanego za jednego z czołowych i najpłodniejszych malarzy działających w osiemnastowiecznym Wrocławiu. Życie Eybelwiesera i organizacja jego warsztatu przypominają casus wielkiego mistrza wcześniejszego pokolenia — Michaela Willmanna, zwanego śląskim Rembrandtem.
Marek Kwaśny — historyk sztuki, od 2022 roku adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego szczegółowo przyjrzał się życiu i twórczości artysty, prezentując je w ujęciu klasycznym i nowoczesnym zarazem. Oprócz niezwykle ciekawej opowieści o barokowym malarzu, na kartach książki znajdziecie się ponad 260 ilustracji, w tym klarownie usystematyzowany katalog 230 dzieł artysty powstałych od rozpoczęcia samodzielnej kariery artystycznej w 1699 roku do śmierci w roku 1744.
Od 1 lipca w przedsprzedaży – zaglądajcie na wuwr.eu !
„Studenckie Prace Prawnicze, Administrastywistyczne i Ekonomiczne”
Jak zawsze przed końcem roku akademickiego na platformie Czasopisma Naukowe w Sieci prowadzonej przez WUWr pojawia się kilka nowych numerów „Studenckich Prac Prawniczych, Administratywistycznych i Ekonomicznych”. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi, niezwykle ciekawymi numerami: 46, 47, 48, 49, podejmującymi rozmaite kwestie prawne. SPPAiE jest jedynym punktowanym czasopismem naukowym, nastawionym na publikowanie prac studentów i młodych naukowców w obszarach nauk prawnych, prawa kanonicznego, nauk o polityce i administracji, nauk o komunikacji społecznej i mediach oraz ekonomii i finansów. Czytajcie tutaj: Archiwum | Studenckie Prace Prawnicze, Administratywistyczne i Ekonomiczne (wuwr.pl)
Nowa ankieta wydawnicza
Na stronie: Wskazówki dla autorów | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego (wuwr.eu) znajdziecie nową ankietę wydawniczą (do wypełnienia on-line), zwierającą szereg pytań, potrzebnych do przygotowania kalkulacji i wydania swojej publikacji w WUWr. Zachęcamy wszystkich naukowców do kontaktu z macierzystym wydawnictwem oraz do skorzystania z Funduszu Rektorskiego na publikacje naukowe.