Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
książki
fot. Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Poniedziałki z WUWr #26

Co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego?

W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Możecie też śledzić co się dzieje w WUWr zaglądając na stronę wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych – Fb, LinkedIn,  Instagram oraz  YouTube. Zachęcamy do obserwowania!

Książki Wydawnictwa na wydziałach

W ostatnią środę, podczas VI Kongresu Dydaktyki Polonistycznej Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego gościło z książkami na Instytucie Filologii Polskiej. Dużą uwagę przykuwała oczywiście książka profesor Justyny Bajdy – „Błękitny oraz ostatnio wydana książka początkująca serię o romantyzmie „Romantyzm rozdwojony. Pytania nierozstrzygnięte pod redakcją: „Anatomia nowoczesnego regionu. O związkach środowiska, kultury i pamięci” prof. Browarnego, a także nieco starsze publikacje, na przykład: „Kobieca proza science fiction w Polsce — teoria trzech kręgów” Marii Głowackiej. Uwagą cieszyły się też czasopisma naukowe, m.in. – „Studia filmoznawcze”, „Prace kulturoznawcze”, „Literatura i kultura popularna”.

W najbliższy poniedziałek sprzedaż będzie odbywała się podczas Zjazdu Katedr Prawa Finansowego i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii – tam na odbiorców czekać będą nowości oraz książki i czasopisma prawnicze.  

Wydarzenia organizowane na wydziałach, w instytutach i katedrach to dobra okazja do upowszechniania publikacji naukowych wrocławskich naukowców. Serdecznie polecamy kontakt z Wydawnictwem (marketing@wuwr.com.pl) jeśli chcecie na swojej konferencji czy spotkaniu stoisko z książkami.

Rola związków zawodowych w tworzeniu i stosowaniu prawa pracy

Na www.wuwr.pl opublikowano już najnowszy numer „Przeglądu Prawa i Adminitracji”.

Prawotwórcza rola związków zawodowych stawia przed tymi organizacjami poważne wyzwania. Prawotwórca działa bowiem na podstawie i w granicach normy kompetencji prawodawczej. Należy zatem założyć, że podmiot, któremu nadano kompetencję do tworzenia autonomicznych norm prawa pracy będzie miał dostatecznie silną — prawną i faktyczną — legitymację do reprezentowania interesów pracobiorców w rokowaniach zbiorowych. Te zagadnienia zostały poruszone w otwierającym niniejszy tom opracowaniu Łukasza Pisarczyka Rola związków zawodowych w tworzeniu autonomicznych źródeł prawa pracy — związek konfrontacyjny czy kooperujący? Stosowanie prawa pracy przez związki zawodowe jest, obok tworzenia prawa, zagadnieniem wystarczająco wielowątkowym i złożonym, by uzasadnić skupienie się także pozostałych autorów nowego numeru „Przeglądu Prawa i Administracji” na zakładowej i międzyzakładowej aktywności związkowej w tym zakresie, zostawiając na uboczu te zadania i uprawnienia związków zawodowych, które są określane jako polityczne lub publicznoprawne w wąskim rozumieniu tego słowa.

Niezwykle ciekawe artykuły – serdecznie polecamy!
Tom 136 (2024) | Przegląd Prawa i Administracji (wuwr.pl)

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail