Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
06_Błękitny Fin de siecle_fot. Dominika Hull-Bruska
Fot. Dominika Hull-Bruska

Poniedziałki z WUWr #5

Przeczytajcie co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego

W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! W tym tygodniu zapraszamy na dwa spotkania z autorami, a po więcej zapraszamy na stronę wuwr.eu!

Spotkanie autorskie z Justyną Bajdą, autorką Błękitny fin de siècle

Jeżeli jesteście ciekawi co skłoniło autorkę błękitnej książki do zajęcia się tym kolorem (i jaki będzie następny?) Dlaczego odniosła się Zapolskiej, Przerwy-Tetmajera i Wyspiańskiego? Co sprawiło, że Młoda Polska była błękitna?

Już 9 maja (czwartek) o godzinie 18:00 w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki Błękitny fin de siècle. Z profesor Justyną Bajdą na temat błękitów rozmawiał będzie redaktor Mariusz Urbanek. Szczegóły na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3778818149068397/

Zachęcamy do zakupu publikacji – również w trakcie spotkania! Kupując bezpośrednio od wydawcy wspierasz autorów.

Książka jest objęta patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia oraz patronatem Wrocław – Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie z redaktorem i autorami „Anglica Wratislaviensia”

Serdecznie zapraszamy również na spotkanie online wokół numeru 61.1 czasopisma „Anglica Wratislaviensia”. Rozmowę z trojgiem badaczy komunikacji multimodalnej poprowadzi dr hab. Michał Szawerna z Instytutu Filologii Angielskiej UWr. Uczestnikami będą dr Hiroki Hanamoto z Japonii, dr Kimberley Pager-McClymont z Wielkiej Brytanii oraz dr Ilhana Nowak z Francji.

Link do wydarzenia na fb, gdzie znaleźć można wszystkie szczegóły: https://www.facebook.com/events/796505262374415

Praca! Wydawnictwo poszukuje Redaktora_ki inicjującego_ej!

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, w związku z gruntowną reorganizacją i nowymi wyzwaniami, do swojego zespołu poszukuje redaktora inicjującego w zakresie książek.

Wśród głównym obowiązków wymieniane są: inicjowanie nowych tytułów i nowych serii wydawniczych, zarządzanie projektami wydawniczymi na wszystkich etapach, pozyskiwanie praw do nabywania tytułów i materiału ilustracyjnego – kontakt z autorami i właścicielami praw, koordynowanie procesu zawierania oraz przygotowania umów i ich archiwizowania, udział w krajowych i zagranicznych targach książki w celu nabywania i sprzedaży praw autorskich oraz współpraca z autorami, agentami literackimi, tłumaczami i wydawcami zagranicznymi.

Szczegóły na stronie: Praca na stanowisku: Redaktor_ka inicjujący_a książek | Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego (wuwr.eu)

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail