Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
grafika przedstawiająca okładkę książki

Poniedziałki z WUWr #51

Co nowego w Wydawnictwie Uniwersytetu Wrocławskiego?

W cyklu #poniedzialkizWUWr informujemy Was o najważniejszych wydarzeniach, nowościach książkowych i sprawach ważnych dla Wydawnictwa! Możecie też śledzić co się dzieje w WUWr zaglądając na stronę wuwr.eu oraz do mediów społecznościowych – FbLinkedIn,  Instagram oraz  YouTube. Zachęcamy do obserwowania!

Z przypisami. Nowy cykl spotkań organizowany przez WUWr i WDL

Już dziś, Wydawnictwo UWr wspólnie z Wrocławskim Domem Literatury inauguruje nowy cykl spotkań „Z przypisami”. Kilka razy w roku, w klubie PROZA odbędą się rozmowy wokół wybranych nowości wydawnictwa, poświęcone najróżniejszym zagadnieniom z dziedziny szeroko pojętej humanistyki.

Dzisiejsze spotkanie poświęcone będzie nowemu wydaniu książki Andrzeja Kozieła „Angelus Silesius, Bernhard Rosa i Michael Willmann, czyli sztuka i mistyka na Śląsku w czasach baroku”. Autor zabierze nas w podróż do epoki, gdy Śląsk stanowił centrum duchowej i artystycznej Europy. Rozmowę z autorem poprowadzi Mariusz Urbanek.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/940684331259222/

Zapraszamy, wstęp wolny!


Spór o Wyspy Kurylskie – otwarte spotkanie autorskie

A już jutro, o godzinie 15:00 Studenckie Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Europejskiego oraz Koło Wschodnie Stosunków Międzynarodowych zaprasza na spotkanie wokół książki WUWR „Spór o Wyspy Kurylskie w perspektywie prawa międzynarodowego publicznego i stosunków międzynarodowych. Studium krytyczne”.

Spór japońsko-rosyjski o Wyspy Kurylskie to nie tylko kwestia traktatów, lecz przykład, jak prawo międzynarodowe bywa narzędziem legitymizującym imperialne ambicje mocarstw. Autor, przyjmując krytyczną perspektywę, pokazuje, że prawo nie jest neutralnym regulatorem, lecz odbiciem historycznych i kulturowych nierówności, opartych na dominacji i przemocy.

Spotkanie z dr hab. Rafałem Czachorem, prof. UJW – specjalistą od systemów politycznych i prawa międzynarodowego publicznego odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii we wtorek, 15.04 o 15:00, w sali 2.04 budynku D.

Z tej okazji książkę, bezpośrednio na stronie Wydawnictwa UWr można kupić 30% taniej z kodem spotkaniewpaie https://wuwr.eu/produkt/spor-o-wyspy-kurylskie/

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1346683836522185

Światowy Dzień Sztuki

Mając na uwadze, że 15 kwietnia, w dzień urodzin Leonarda da Vinci przypada międzynarodowe święto sztuk pięknych, w księgarni internetowej WUWr – na www.wuwr.eu możecie się jutro spodziewać wyjątkowych przecen na wszystkie książki dotyczące sztuki!

Najnowsze numery kwartalnika Sobótka i Germanica Wratislaviensia już dostępne

Na platformie Czasopisma Naukowe w Sieci możecie czytać już w otwartym dostępie tom 79 nr 3 Śląskiego Kwartalnika Historycznego Sobótka, a w nim m.in. niezwykle ciekawy artykuł Kacpra Rosnera-Leszczyńskiego, doktoranta z Instytutu Historycznego UWr: „Nie mogę dostać tego lekarstwa…?” Wpływ II wojny światowej na działanie wrocławskich aptek ogólnodostępnych i kształtowanie się lokalnego środowiska farmaceutycznego (lata 40. XX w.)

Zajrzyjcie tutaj:  Tom 79 Nr 3 (2024) | Śląski Kwartalnik Historyczny Sobótka

Polecamy też udostępniony kilka dni temu, najnowszy, 149 numer Germanica Wratislaviensia, poświęcony mediom pamięci. W numerze m. in. tekst dr Magdaleny Białek z Zakładu Translatoryki i Glottodydaktyki w Instytucie Filologii Germańskiej o roli zapamiętywania w kontekście współczesnej dydaktyki języków obcych („Die Rolle des Auswendiglernens im Kontext moderner Fremdsprachendidaktik: Eine Analyse verschiedener Perspektiven und Strategien”).

Zajrzyjcie do numeru: Tom 149 (2024): Medien der Erinnerung | Germanica Wratislaviensia

Data publikacji: 14.04.2035
Dodane przez: M.K.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail