nominations

Premier przekazał UWr 10 mln zł

Dodatkowe fundusze są niezbędne ze względu na remont Instytutu Historycznego

Na wniosek rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Roberta Olkiewicza, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przekazaniu Uniwersytetowi Wrocławskiemu skarbowych papierów wartościowych na podwyższenie kapitału zasadniczego Uniwersytetu, o łącznej wartości nominalnej 10.000.000 zł (słownie: dziesięć milionów złotych). Środki te zostaną przeznaczone na dokończenie remontu budynku Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie podczas prac budowlanych odkryto średniowieczne elementy elewacji oraz barokowe freski. Odkrycie znacznie zwiększyło koszty remontu.

Nie co dzień zdobywa się 10 milionów dla uczelni – podkreśla prof. Olkiewicz – To ważna wiadomość, odkrycie fresków sprawiło, że budżet przeznaczony na renowację budynku Instytutu Historycznego stał się niewystarczający. Dzięki obligacjom przekazanym przez premiera Morawieckiego,  możemy należycie zadbać o  naszą spuściznę historyczną i zabytkowe przestrzenie uczelni.