Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
studenci
Fot. Alina Metelytsia

[Rekrutacja 2024/2025] Rekrutacja wystartowała!

Od 3 czerwca zapraszamy do rejestracji na studia na Uniwersytet Wrocławski! Mamy jak co roku kilkanaście tysięcy miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich! Czeka na was około 150 kierunków studiów i 300 specjalności – kierunki przyrodnicze, prawne i społeczne, ścisłe i techniczne, humanistyczne, filologiczne. Harmonogramy rekrutacji są zróżnicowane w zależności od kierunku, stopnia i formy studiów, dlatego koniecznie sprawdźcie je w naszym serwisie rekrutacyjnym www.rekrutacja.uni.wroc.pl. Na tej stronie znajdziecie także opisy wszystkich kierunków oraz specjalności, zasady rekrutacji, limity miejsc, informacje dla cudzoziemców i olimpijczyków, niezbędne kontakty do wydziałowych komisji rekrutacyjnych oraz Vademecum Kandydata, czyli rekrutację „w pigułce”.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Wystarczy, że wejdziesz do naszego Internetowego Systemu Rejestracji Kandydatów IRKA, który znajduje się na stronie www.irka.uni.wroc.pl. Trzeba założyć sobie tam konto, wypełnić swoje dane osobowe oraz informacje o wykształceniu, zaznaczyć wszystkie przedmioty zdawane na maturze (nie tylko te, które brane są pod uwagę w przebiegu rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek, ale wszystkie), wybrać kierunki, na które chcesz się rekrutować, wgrać zdjęcie do legitymacji studenckiej (takie jak do dowodu osobistego będzie bardzo dobre, oczywiście wystarczy w wersji cyfrowej, nie papierowej) oraz należy wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł za jeden kierunek studiów. Ważne, aby opłata rekrutacyjna „wyszła” z Twojego konta bankowego do ostatniego dnia trwania rejestracji w systemie IRK (jaki to dzień? to jest zależne od kierunku, na który się chcesz rekrutować – sprawdź harmonogram na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl). Księgowanie opłaty trwa co prawda kilka dni, ale tym się nie martw – najważniejsza jest data wykonania przelewu. Nie czekaj do wyników matur z rejestracją w systemie IRK! Dlaczego? Bo robienie tak ważnej rzeczy na ostatnią chwilę może generować pomyłki i niepotrzebny stres. Jeśli po wynikach matury, będziesz chciał dodać kierunki na swoim koncie w IRK, albo zrezygnować z rekrutacji na któryś już wybrany – możesz to robić śmiało do ostatniego dnia rejestracji w systemie IRKA. Tegoroczni maturzyści po otrzymaniu wyników matur, muszą wejść na konto w IRKA i wpisać swoje wyniki. To jest bardzo ważne i należy o tym pamiętać. Osoby, które zdawały maturę w ubiegłych latach, mogą wpisać swoje wyniki choćby dzisiaj.

I co dalej?

Po zamknięciu rejestracji komisje wydziałowe wezmą się do pracy. Zgodnie z zasadami rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie dostaną się Ci kandydaci, którzy zdobędą najwięcej punktów rekrutacyjnych względem limitu miejsc. Jak liczone są punkty? Sprawdzicie to w serwisie rekrutacyjnym po wybraniu kierunku, w zakładce „zasady”. Na studia II stopnia mogą być brane oceny z dyplomu ukończonych studiów, na niektóre kierunki mogą być także rozmowy kwalifikacyjne albo egzaminy praktyczne (ale to naprawdę rzadkość). W dniu ogłoszenia wyników rekrutacji (sprawdź w harmonogramie na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl, kiedy to będzie), kandydaci będą musieli zalogować się do swojego konta w systemie IRK i sprawdzić status kandydata. Kandydat zakwalifikowany (do złożenia dokumentów), to taka osoba, która w wyznaczonych w harmonogramie dniach będzie mogła dostarczyć dokumenty do komisji rekrutacyjnej, ale jednocześnie to osoba, która NIE JEST jeszcze przyjęta na studia. Po dostarczeniu dokumentów przez kandydata zakwalifikowanego, będzie on musiał jeszcze poczekać na ostateczną decyzję komisji rekrutacyjnej i dopiero, gdy w IRK zobaczy status „kandydat przyjęty”, będzie miał pewność, że ma miejsce na studiach na UWr. W dniu ogłoszenia wyników rekrutacji kandydaci mogą także zobaczyć status „kandydat rezerwowy”. Takie osoby NIE SKŁADAJĄ dokumentów, a czekają na wyniki kolejnych tur rekrutacji. Jeśli takie będą, to biorą w nich udział automatycznie, bez ponownej rejestracji albo zgłaszania chęci udziału u komisji rekrutacyjnej. „Kandydat nieprzyjęty” to osoba, która nie dopełniła formalności, czyli np. nie wniosła opłaty rekrutacyjnej.

Przy wyborze kierunków studiów na Uniwersytecie Wrocławskim może być Wam pomocny ranking popularności kierunków z poprzedniego roku. Znajdziecie go tutaj.

Zapraszamy do śledzenia naszych Aktualności rekrutacyjnych, postów na facebooku i instagramie, a wówczas będziecie na bieżąco z wszystkimi informacjami dotyczącymi rekrutacji na studia. Będziemy także podrzucać Wam na bieżąco statystyki zapisanych osób w IRK na poszczególne kierunki studiów. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, piszcie na maila rekrutacja@uwr.edu.pl, albo kontaktujcie się telefonicznie z naszym Działem Nauczania tel. 71 375 22 37.

Trzymamy za Was kciuki w rekrutacji!

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail