Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
uniwersyteckie budynki historyczne na ul. Szewskiej
Fot. Alina Metelytsia

Seminarium (Nie)pamięć i zapomnienie w muzyce

W piątek 6 czerwca w Instytucie Muzykologii odbędzie się seminarium (Nie)pamięć i zapomnienie w muzyce organizowane we współpracy wrocławskiej muzykologii z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pismem Res Facta Nova oraz Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 9:00 i będzie miało miejsce w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Szewskiej 36, w sali 208 na II piętrze.

Seminarium odbywa się pod kierownictwem naukowym dr Ewy Schreiber z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, redaktor naczelnej pisma „Res Facta Nova”, dr. Ryszarda Lubienieckiego z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr. Sławomira Wieczorka, również z Instytutu Muzykologii UWr, który pełni funkcję zastępcy redaktor naczelnej pisma „Res Facta Nova”.

Celem seminarium nie jest tym razem, tak ważne dla praktyki muzykologicznej, przywracanie zapomnianych dzieł, postaci czy nurtów, ponieważ punkt ciężkości został położony na refleksję nad samymi mechanizmami zapominania w muzyce – ich formami oraz wybranymi wymiarami (estetycznym, społecznym, politycznym, genderowym, ale i kognitywnym). Program wydarzenia obejmuje 14 referatów badaczy z Katowic, Poznania, Wrocławiu, Torunia, Warszawy i Palermo. W planach organizatorów przedsięwzięcie w przyszłym roku ma być kontynuowane w Poznaniu jako przejaw współpracy Instytutów Muzykologii w Poznaniu i we Wrocławiu.

Wydarzenie na Facebooku Instytutu Muzykologii

grafika z info

Data publikacji: 27.05.2025
Dodane przez: M.K.

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail