Delegacja z UWr po raz pierwszy na corocznej Konferencji Arqus!

Konferencja Arqus

Delegacja z UWr po raz pierwszy na corocznej Konferencji Arqus!

Ponad 200 studentów i pracowników uniwersytetów spotka się w tym tygodniu w Padwie na corocznej Konferencji Arqus 2022. W tym roku w konferencji po raz pierwszy będą uczestniczyć przedstawiciele społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego, na czele z Prorektorką ds. projektów i relacji międzynarodowych, prof. Patrycją Matusz.

Konferencja odbędzie się pod hasłem  „Free to Choose. Fostering Access to Higher Education in European Universities” i będzie częścią obchodów 800-lecia Uniwersytetu w Padwie.

Wydarzenie będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń między studentami, pracownikami naukowymi i pozostałą kadrą wszystkich uniwersytetów zrzeszonych w  Arqus.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej, zarówno na miejscu w Padwie, jak i online. Będzie się składać z trzech rodzajów wydarzeń: kilku dyskusji wewnętrznych, dwóch sesji otwartych i dwóch wydarzeń towarzyszących.

Ponadto, przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji, odbędzie się forum organizowane przez studentów uczestniczących w programie Arqus Collaboratory Programme 2022.

Oficjalne otwarcie Konferencji będzie mieć miejsce we wtorek, 5 kwietnia, w Auli Magna Palazzo Bo Uniwersytetu w Padwie. Otwarcie konferencji oraz pozostałe sesje plenarne będą transmitowane na kanale YouTube Arqusa.

Zgodnie z głównym tematem tegorocznej edycji konferencji,  sesje plenarne poświęcone będą debacie na temat tego, w jaki sposób sojusze uniwersyteckie mogą przyczynić się do ułatwienia dostępu do szkolnictwa wyższego osobom wykluczonym społecznie.

Ponadto, rektorzy uniwersytetów Arqus będą uczestniczyć w ceremonii podpisania kilku oficjalnych dokumentów, co jest krokiem milowym w rozwoju Sojuszu. W trakcie tej uroczystości zostaną m.in. ratyfikowane 2 nowe wspólne kierunki studiów magisterskich: „European Studies” oraz „Translation and Interpreting”.

Program konferencji można pobrać tutaj.

Sesje otwarte  można zobaczyć na kanale Arqus YouTube.