Warsztaty Arqusa z języka i kultury ukraińskiej

Arqus

Warsztaty Arqusa z języka i kultury ukraińskiej

Od czasu wojny Ukraina jest w centrum uwagi. Miliony Ukraińców uciekły przed konfliktem zbrojnym i znalazły schronienie w innych krajach. Uniwersytety należące do sojuszu Arqus zareagowały na kryzys i zobowiązały się do przyjęcia oraz wsparcia studentów i pracowników naukowych z Ukrainy. Jedną z form wsparcia, mającą na celu przybliżenie społeczności sojuszu Arqus języka i kultury ukraińskiej, będą interaktywne  warsztaty, które przeprowadzi Uniwersytet w Grazu. Podczas webinarium zostaną przedstawione kluczowe aspekty lingwistyczne i socjolingwistyczne języka ukraińskiego. Uczestnicy zapoznają się również z ukraińską cyrylicą, a także z najważniejszymi faktami z geografii i historii kultury Ukrainy.

Graficzna informacja o warsztatach Arqus dla Ukrainy

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracowników akademickich i administracyjnych uczelni partnerskich sojuszu  Arqus . Webinarium odbędzie się 20 maja w godz. 16:00 – 18:00 na platformie Zoom. Będzie prowadzone przez dr Svitlanę Antonyuk i dr Mariyę Donską z Instytutu Slawistyki Uniwersytetu w Grazu.

Nie ma żadnych wymagań wstępnych, aby wziąć udział w warsztatach, jednakże uczestnicy proszeni są o włączenie mikrofonów i kamerek internetowych. Dla pracowników uczelni partnerskich sojuszu Arqus warsztaty są bezpłatne.  W celu wzięcia udziału w webinarium należy zarejestrować się tutaj do 15 maja br. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania w terminie późniejszym.

Seria warsztatów Arqus dotyczących kompetencji językowych i międzykulturowych jest oferowana w ramach Działania 4. Wielojęzyczny i Wielokulturowy Uniwersytet (poddziałanie 4.5), prowadzonego przez Uniwersytet w Lipsku. Warsztaty te skierowane są do pracowników akademickich i administracyjnych uczelni partnerskich i koncentrują się na konkretnych tematach, takich jak praca i nauczanie z wykorzystaniem języka angielskiego, świadomość międzykulturowa w klasie (grupie akademickiej) i poza nią oraz język równościowy (ang. inclusive language).

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących warsztatów prosimy o kontakt z Simone Klinge pod adresem simone.klinge@uni-graz.at. Więcej informacji znajduje się tutaj.