Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
uniwersyteckie budynki historyczne na ul. Szewskiej
fot. Alina Metelytsia

Spotkanie w ramach projektu EarlyMuse we Wrocławiu!

Mamy przyjemność ogłosić nadchodzące spotkanie w ramach projektu „A new ecosystem of early music studies (EarlyMuse)”, które odbędzie się w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego! Projekt ten jest częścią Europejskiej Współpracy w dziedzinie Nauki i Technologii COST (European Cooperation in Science and Technology), organizacji finansującej tworzenie sieci badawczych, zwanych „Akcjami COST”. Te sieci badawcze oferują otwartą przestrzeń współpracy dla naukowców z całej Europy i poza nią, promując badania i innowacje.

EarlyMuse – Unikalny Projekt w Studiach nad Muzyką Dawną

EarlyMuse to jedna z nielicznych humanistycznych inicjatyw w ponad 50-letniej historii COST-u i pierwsza w zakresie muzyki dawnej. Projekt ten skupia ekspertów z różnych dziedzin, takich jak muzykologia, bibliotekarstwo muzyczne, wykonawstwo muzyki dawnej, a także informatyka ze specjalizacją muzykologiczną. Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu, a kluczowymi członkami naszego zespołu jest dr Grzegorz Joachimiak, który kieruje grupą roboczą ŹRÓDŁA (WG2) i jest organizatorem wrocławskiego spotkania.

Program Spotkania

Spotkanie odbędzie się w dniach 22-24 maja 2024 roku, w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W tych dniach będziemy gościć ponad 40 badaczy z 23 krajów, specjalizujących się w muzyce dawnej. Program spotkania obejmuje:

  • Dyskusje i wymianę doświadczeń w ramach grup roboczych:– Sources (WG2)– Publications (WG3)– Performances (WG4)
  • CORE meeting całego projektu

Spotkania te będą doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń wśród specjalistów z różnych dziedzin związanych z muzyką dawną.

Efekty Spotkania

Udział w obradach jest ograniczony do członków projektu EarlyMuse, jednak efekty dyskusji i wniosków będą opublikowane w formie raportu, podobnie jak miało to miejsce po zeszłorocznych spotkaniach w Lizbonie i Barcelonie. Raporty te są dostępne na stronie projektu: https://earlymuse.eu/publications/reports-2/

Zachęcamy do Śledzenia Rozwoju Projektu

Serdecznie zachęcamy do śledzenia postępów projektu EarlyMuse oraz do lektury publikowanych raportów, które oferują cenne informacje na temat rozwoju badań nad muzyką dawną. Zapraszamy do kontaktu i śledzenia naszych działań na stronie internetowej Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na profilach społecznościowych. Wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju badań nad muzyką dawną i wzbogacenia naszego dziedzictwa kulturowego.

info z grafiką

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail