Logo Uczelnia Badawcza
Logo Arqus
Logo Unii Europejskiej
grupa młodych osób na tle budynków
fot. Archiwum Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego UWr

Studenci gospodarki przestrzennej UWr w Tsinghua University w Pekinie

W dniach 22 kwietnia – 7 maja 2025 r. ośmioro studentów kierunku gospodarka przestrzenna z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego przebywa w Chinach na wyjeździe studyjnym, który realizują w Tsinghua University w Pekinie (najlepszy Uniwersytet w Chinach wg Listy Szanghajskiej, 22 na świecie).

Opiekunem naukowych projektu jest dr hab. Alicja Krzemińska. Misją projektu jest pogłębienie wiedzy i umiejętności zdobytej w trakcie studiów w zakresie zielono-błękitnej infrastruktury (BZI) w megamiastach.

Projekt łączy badania terenowe z intensywnym kursem akademickim, co umożliwi studentom zdobycie nie tylko dodatkowej wiedzy teoretycznej, ale także rozwinięcie kompetencji społecznych dzięki poznaniu innej kultury i odmiennego sposobu myślenia o gospodarowaniu przestrzenią w tkance miejskiej.

Projekt kładzie szczególny nacisk na interdyscyplinarność – łącząc aspekty ekologiczne, urbanistyczne i społeczne – co pozwoli studentom lepiej zrozumieć złożoność współczesnych wyzwań miejskich i przygotować się do ich skutecznego rozwiązywania.

Wyjazd jest realizowany dzięki wsparciu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu PROM.

Program PROM – krótkookresowa wymiana akademicka jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Krótkookresowa wymiana akademicka sposobem na podniesienie jakości kształcenia w instytucjach szkolnictwa wyższego i nauki” o numerze FERS.01.05-IP.08-0218/23.(Projekty FERS)

Projekt koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej UWr

Dodane przez: E.K.
Data publikacji: 30.04.2025 r.

logotypy

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER
E-mail