studenci uwr

StudentPro: wiedza i inspiracja dla studentów UWr

Mamy nowy rok akademicki, a wraz z nim ruszyła nowa inicjatywa: StudentPro.pl.

Podcast i artykuły skierowane do proaktywnych studentów zaangażowanych w koła naukowe, organizacje i samorządy studenckie. Cały projekt ma również na celu zachęcać młodych ludzi do angażowania się społecznie.

Pewnie doskonale wiecie, że działalność studencka przynosi mnóstwo korzyść wielu stronom:
Uczelnia ma ciekawe projekty, którymi może się pochwalić przed kandydatami oraz partnerami biznesowymi
Studenci rozwijają umiejętności miękkie i praktyczne oraz utrwalają lub uzupełniają wiedzę z zajęć.
Biznes ma okazję wesprzeć studentów, a jednocześnie realizować swoje działania marketingowe, employer branding lub CSR.

Ponad dwuletnia przerwa od zajęć w murach uczelni jest ogromnym wyzwaniem dla działalności studenckich. Przerwa w organizacji wydarzeń na żywo oraz utrudnienia w rekrutacji nowych osób stały się ogólnopolskim problemem. StudentPro jest wsparciem zarówno dla studentów już zaangażowanych, jak i tych rozpoczynających swoją działalność. Tematy poruszane w artykułach i podcastach dotyczą:

– pozyskiwania funduszy spoza uczelni,

– budowania zespołów wolontariuszy,

– realizacji projektów,

– promocji i dbania o wizerunek.

Zespół StudentPro to osoby z doświadczeniem w działalności studenckiej, działaniach promocyjnych oraz współpracy ze sponsorami. Warto wspomnieć, że jedną z tych osób jest Alicja Matkowska, która po działaniach w NZS UWr teraz dba o komunikację StudentPro.