Tablet na białej książce leżącej na stole

Stypendia i wsparcie finansowe

Pracownicy, studenci i doktoranci mogą liczyć na pomoc Uniwersytetu w nauce, pracy i w sytuacjach kryzysowych.

STYPENDIA

Podstawową formą świadczeń dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych są stypendia. Ich otrzymanie jest uzależnione od wyników w nauce lub od sytuacji finansowej w rodzinie studenta. Wysokość stypendium i próg dochodowy, od którego zależy kwota stypendium, określane są co roku przez rektora.

Studenci z niepełnosprawnością, posiadający właściwe orzeczenie, mogą ponadto skorzystać ze stypendium dla osób z niepełnosprawnością, bez względu na wysokość dochodu w rodzinie.

Motywacją do nauki są stypendia rektora dla najlepszych studentów i stypendia ministra za znaczące osiągnięcia.

Studenci znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, mogą ubiegać się o stypendium socjalne, które udzielane jest studentom, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza wysokości ustalanej na początku każdego roku akademickiego.

W szczególnie trudnej sytuacji życiowej każdy student naszej uczelni może starać się o zapomogę, czyli jednorazowe świadczenie pieniężne.

W związku z sytuacją na Ukrainie, o stypendium mogą ubiegać się studenci będący obywatelami Ukrainy.

Zapomogę może otrzymać student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.

Studenci, którzy zamierzają ubiegać się o przyznanie zapomogi, zobowiązani są zarejestrować wniosek o przyznanie zapomogi w formie elektronicznej za pośrednictwem strony Usos. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie.

Po zarejestrowaniu wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć we właściwym dziekanacie lub przesłać jego skan drogą mailową na adres dziekanatu.

Szczegóły na temat stypendiów dla studentów uwr.edu.pl/stypendia-i-wsparcie-finansowe/

Dział Spraw Studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Uniwersytecki 1