Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego

Święto Nauki we Wrocławiu – wykład prof. J.H.H. Weilera

Podczas otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, które odbędzie się w dniu 15 listopada 2022 r., o godz. 16.00, w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, wykład Is the Church of European Integration Facing a Reformation? wygłosi Prof. Joseph H. H. Weiler, wybitny amerykański prawnik, specjalista w dziedzinie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego, w tym unijnego, profesor New York University, doktor honoris causa następujących uczelni: London University, University of Sussex, University of Macerata, Edinburgh University, CEU San Pablo Universidad (Madrid), Humboldt University (Berlin), University of Navarra, Democritus University of Thrace, University Rome III, University of Ljubljana, Catholic University of America, University of Bucharest, University of Athens oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

starszy mężczyzna stojący przed budynkiem
Prof. Joseph H. H. Weiler

OTWARTE POSIEDZENIE KOLEGIUM REKTORÓW UCZELNI WROCŁAWIA I OPOLA

15 listopada 2022 r. (wtorek), godz. 16.00, Aula Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego

transmisja wydarzenia

Porządek obrad

1. Otwarcie posiedzenia

2. Wystąpienie Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola JM prof. Krystiana Kiełba, Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

3. Wręczenie dr n. med. Januszowi Sokołowskiemu Nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. Prof. Józefa Dudka za integrację środowiska akademickiego

Laudację wygłosi JM prof. Piotr Ponikowski, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

4. Wręczenie stypendiów Prezydenta Wrocławia dla najwybitniejszych doktorantów uczelni Wrocławia

5. Wręczenie nominacji do Akademii Młodych Uczonych i Artystów

6. Wykład Prof. Josepha H. H. Weilera (New York University) – Is the Church of European Integration Facing a Reformation?

7. Zamknięcie posiedzenia

plakat z grafiką i tekstem