Webinarium The More Who Die, the Less We Care

Ex-Centrum Olgi Tokarczuk. Akademickie Centrum Badań na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub zapraszają wszystkich do udziału w webinarium prof. Paula Slovica i prof. Scotta Slovica pt. „The More Who Die, the Less We Care”.

Data:

23 listopada 2022 r. , godz. 19:00

Miejsce:

Webinarium

Webinarium podejmuje problem naszych kognitywnych i afektywnych reakcji na wielkie liczby ofiar i strat w katastrofach i wojnach, oraz strategii komunikacyjnych, które mogą pomóc w zmianie poczucia bezsilności i zobojętnienia w siłę.

Prof. Paul Slovic (University of Oregon) jest jednym z najważniejszych w USA psychologów badających ryzyko i procesy decyzyjne; poza pracą akademicką, pełni często rolę konsultanta dla rządu i biznesu.

Prof. Scott Slovic (University of Idaho) zajmuje się humanistyką środowiskową i ekokrytyką; jest redaktorem kluczowego dla ekokrytyki pisma ISLE: Interdisciplinary Studies in Literature and Environment oraz redaktorem serii wydawniczych Routledge Studies in World Literatures and the Environment oraz Routledge Environmental Humanities.

Webinarium otwiera projekt naukowy The Anthropocene – From Boundaries to Bonds, nad którym pracuje zespół Ex-Centrum Olgi Tokarczuk wraz z międzynarodowymi partnerami.

Link do opisu seminarium w jęz. angielskim oraz do streamingu znajduje się na plakacie oraz tutaj.