Wykład prof. Natalie Jachowicz z Uniwersytetu w Gandawie

31 stycznia 2023, godz. 13:15 - 15:00

Miejsce:

WFiA UWr, Wrocław, plac Maxa Borna 9, sala Rzewuskiego

Wydział Fizyki i Astronomii UWr serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Natalie Jachowicz z Uniwersytetu w Gandawie pn. „Neutrinos and their interactions, on earth and in the universe”. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Prof. Natalie Jachowicz przebywa na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach programu IDUB „visiting profesors”.

Prof. Natalie Jachowicz jest fizykiem teoretykiem, profesorem na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii. Założona przez nią grupa badawcza zajmuje się różnymi aspektami modelowania oddziaływań neutrin z jądrami atomowymi co jest ważnym wkładem teoretycznym do obecnie realizowanych i planowanych eksperymentów badających zjawisko oscylacji neutrin. Prof Natalie Jachowicz jest obecnie jednym z dwóch kierowników NuSTEC (Neutrino Scattering Theory Experiment Collaboration) – prestiżowej grupy koordynującej międzynarodowe badania w zakresie oddziaływań neutrin.

młoda kobieta w okularach z krótkimi włosami