informatyka

Wyróżnienia dla informatyków Oskara Bujacza oraz Michała Błaszczyka

Absolwenci Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zdobyli dwa wyróżnienia w tematycznych konkursach prac dyplomowych objętych patronatem polskiej sekcji IEEE oraz GovTech. W konkursie AI 4 Science wyróżniono pracę Oskara Bujacza Architektura PRADO i jej modyfikacje w zadaniu badanie wydźwięku wypowiedzi, promotor Paweł Rychlikowski. Z kolei w konkursie Embedded 4 Science uznanie zdobyła praca Michała Błaszczyka Port of Mimiker Operating System for RISC-V Architecture – promotorzy: Krystian Bacławski and Marek Materzok. Łącznie w 5 konkursach z tematów dotyczących AI, Cybersecurity, Embedded, Blockchain i Graphics wzięło udział 50 prac z 25 uczelni, przyznano 20 nagród i wyróżnień – najwięcej otrzymały prace absolwentów Politechnik Warszawskiej (7 prac z 3 wydziałów) i Łódzkiej (3 prace) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, AGH i Politechniki Gdańskiej (po 2 prace). Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie organizatora. Gratulujemy!