liść akantu

Zmarł prof. dr hab. Bogdan Sujak

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 7 marca 2023 roku w wieku 99 lat zmarł prof. dr hab. Bogdan Sujak, fizyk.

Wieloletnią działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną związany głównie z Uniwersytetem Wrocławskim, ale także z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Opolu i Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu oraz Politechniką Wrocławską.

Twórca naukowej szkoły kriofizyki oraz wzbudzonej emisji elektronów i jonów.

Autor lub współautor około 400 oryginalnych publikacji naukowych i 18 patentów. Wypromował 48 doktorów, spośród których 14 osób uzyskało stopień doktora habilitowanego, 3 osoby tytuł profesora, 11 osób stanowisko profesora, 3 osoby zostały mianowane docentami uzyskując samodzielność naukową.

Ojciec, Dziadek i Pradziadek.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę dnia 11 marca 2023 r. na Cmentarzu Parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu-Klecinie (ul. Zabrodzie 7B), po mszy świętej w Kościele Parafialnym przy ul. Karmelkowej 94. Msza św. rozpocznie się o godzinie 14.00.

Pogrążona w żalu
Rodzina